خدمات رسانی دستگاه ها در سکونت گاه های غیررسمی مدنظر قرار گیرد

اراک- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، خدمات رسانی دستگاه ها در سکونت گاه های غیررسمی بایستی مدنظر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی عصر چهارشنبه در جلسه ستاد فرهنگی و مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی استان مرکزی در اراک اظهار داشت: در موضوع کاهش آسیب های اجتماعی، مساله سکونت گاه های غیررسمی از جمله اولویت ها است و قصد داریم برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت برای این مناطق و محدوده ها تدوین کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: تا زمان انجام این برنامه ها باید مکان های موقتی در سکونت گاه های غیررسمی از سوی دستگاه ها به عنوان نمایندگان این دستگاه ها راه اندازی شود تا خدمات لازم به مردم این مناطق ارائه شود.

وی بیان کرد: در این زمینه قول هایی از سوی دستگاه ها داده شد که بعضا تعلل صورت گرفته بود و تذکر لازم به منظور جلوگیری از قصور داده شده است. مقرر شد در مدت دو هفته مکان های مذکور از سوی دستگاه های مسئول و مرتبط فراهم و زمینه خدمات رسانی به حاشیه نشین ها فراهم شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی خاطرنشان ساخت: در تدوین سند آسیب های اجتماعی استان مرکزی، بومی سازی و تقسیم وظایف دستگاه ها در عرصه استان و شهرستان مدنظر قرار گرفته که این سند امروز مصوب شد تا در سال جاری اجرایی شود.

حقیقی تصریح کرد: برمبنای این سند وظایف هر دستگاه در حوزه آسیب های اجتماعی مشخص و از موازی کاری جلوگیری می شود و دستگاه ها می توانند گزارش عملکرد خود را به مردم ارائه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ادامه داد: سال گذشته برای این منظور ۲۷ میلیارد ریال بودجه در استان درنظر گرفته شده که میان دستگاه ها توزیع شد و امسال بودجه ای بیش از سال گذشته در اختیار قرار می گیرد.

وی عنوان کرد: هیات اندیشه ورز استان در راستای کاهش و کنترل پنج آسیب مهم اجتماعی، متشکل از ۱۰ نفر اساتید دانشگاه که مدیریت اجرایی نیز داشته اند تشکیل شده و این هیات وظیفه دارد بر کار نهادهای مرتبط در این موضوع نظارت کرده و عملکردها را بررسی کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی اضافه کرد: در حال حاضر ۲۲درصد جمعیت شهر اراک و ۱۹درصد جمعیت شهر ساوه حاشیه نشین هستند که با توجه به قابل توجه بودن آمار حاشیه نشینی در این دو شهر، موضوع کاهش آسیب های اجتماعی در اولویت قرار گرفته، ضمن اینکه سایر شهرهای استان نیز مدنظر قرار دارند.

کد خبر 4320667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =