اتاق اقتصادی باید به جای اتاق جنگ اقتصادی در کشور تشکیل شود

تبریز- نماینده شبستر در مجلس گفت: بحران اقتصادی به وجود آمده در کشور، یقیناً عوامل خارجی هم نقش داشتند لذا بر همین اساس معتقدیم به جای تشکیل اتاق اقتصادی، بایستی اتاق جنگ اقتصادی شکل گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه آقاپور علیشاهی ظهر امروز یک شنبه در جمع خبرنگاران، کنترل تورم و بهبود وضعیت اقتصادی کشور را منوط به استفاده از ظرفیت های داخلی کشور دانست، اظهار داشت: زمانی می توان تورم، بی ثباتی بازار سکه و ارز کشور را سامان دهی کرد که تمامی جناح های سیاسی و احزاب پای کار باشند و دست از لجاجت و اختلاف بردارند.

وی افزود: عوامل مختلفی در بی ثباتی بازار سکه و ارز وجود دارد و از این عوامل می توان به عوامل درونی اقتصادی و برونی سیاست اقتصادی خارج از کشور اشاره کرد به طوری که این بی ثباتی ها از آبان ماه سال ۹۵ شروع و تاکنون ادامه یافته است.

نماینده مردم شبستر در مجلس بابیان اینکه افزایش نرخ ارز در اقتصاد کشور بی تاثیر نیست، گفت: نمی توان گفت نرخ ارز در اقتصاد کشور بی تاثیر نیست بلکه تاثیر می گذارد چون تمامی نقل و انتقالات از طریق ارز انجام می گیرد.

آقاپور بر لزوم توجه دولت در سیاست گذاری ارزی کشور به وضعیت کشورهای همسایه نیز تاکید کرد و یادآور شد: دولت در سیاست گذاری ارزی کشور بیشتر به شرایط داخلی کشور توجه دارد و این امر می تواند مشکل زا باشد لذا انتظار می رود تا دولت در سیاست گذاری ارزی کشور به وضعیت کشورهای همسایه هم توجه ویژه ای داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، متکی شدن به ظرفیت های داخلی کشور و وحدت را عامل اصلی گذر از بحران اقتصادی و گردنه خطرناک بی ثباتی بازار عنوان کرد، افزود: از دیگر عوامل تاثیرگذار در افزایش نرخ ارز و سکه تقاضای بی از اندازه بود و از طرفی دیگر بحرانی که موسسات مالی غیرمجاز به وجود آورده اند نیز از دیگر عوامل به حساب می آید.

وی با تاکید بر اینکه با عملکرد نادرست و خیانت در امانتی که توسط موسسات مالی و اعتباری صورت گرفت مردم به سیستم بانکی کشور آنطور که شایسته است اطمینان نمی کنند، گفت: بحران اقتصادی به وجود آمده در کشور، یقیناً عوامل خارجی هم نقش داشتند لذا بر همین اساس معتقدیم به جای تشکیل اتاق اقتصادی، بایستی اتاق جنگ اقتصادی شکل گیرد.

نماینده مردم شبستر در مجلس خاطرنشان کرد: ما در کشور برای واردات ارز با برخی از کشورها با مشکل مواجه شده بودیم و از طرفی دیگر نیز با بانکی در ترکیه مشکل به وجود آمده بود به طوری که این گونه مسائل هم در کمبود منابع ارزی و بحرانی شدن بازار ارز و سکه بی تاثیر نبودند.

کد خبر 4329151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =