کمک ۷۱۰ میلیون تومانی خیران گلپایگانی به انجمن حمایت از زندانیان

گلپایگان- رئیس دادگستری گلپایگان گفت: طی سال گذشته ۷۱۰ میلیون تومان پول به حساب انجمن واریز و مبلغ ۶۰۲ میلیون تومان هزینه شده که اغلب این درآمدها با کمک خیرین بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، نجفعلی علیان پیش از ظهر شنبه در جلسه ای با حضور اعضای هیأت مدیره انجمن حمایت از خانواده زندانیان و معتمدین محلی، با اشاره به اینکه طبق قانون در هر شهرستانی که اداره زندان وجود داشته باشد، انجمن حمایت از خانواده های زندانیان نیز در مقر دادگستری تشکیل می شود، اظهار داشت: اعضای انجمن حمایت از خانواده زندانیان متشکل از مسئولان و معتمدین شهرستان بدون ذکر نام هستند که انجمن را حمایت و هیأت مدیره، مدیرعامل و دو بازرس کار انجمن را پیگیری می‌کنند.

وی افزود: انجمن شخصیت حقوقی غیر انتفاعی دارد و ما در صدد هستیم تا بتوانیم انجمن را به ثبت برسانیم.

رئیس دادگستری شهرستان گلپایگان با تأکید بر اینکه انجمن حمایت از خانواده های زندانیان در شهرستان گلپایگان نهادی نو پا است، ادامه داد: جا دارد از رؤسای قبلی دادگستری که این انجمن را فعال و در راستای ارتقای این انجمن تلاش زیادی کرده اند، قدردانی شود.

وی با بیان اینکه نخستین اقدامی که در انجمن برای زندانیان صورت گرفت اشتغالزایی بود و نتیجه مطلوبی نیز داشته است، تصریح کرد: دادستان و قاضی ناظر زندان، رئیس اداره زندان، مددکار زندان و نماینده بنیاد تعاون در زندان در این مدت یک ساله انصافا کمک زیادی در راستای حمایت از خانواده زندانیان انجام داده اند و همچنین کمک خیرین مایه دلگرمی بوده است که جای قدردانی دارد.

علیان با اشاره به سه محور، وظایف اصلی انجمن را کمک به خانواده زندانیان بی بضاعت در جهت رفع مشکلات معنوی و مادی آنها، کمک به اداره زندان در جهت کنترل و اشتغال زندانیان، توسعه ساختمان زندان و افزایش درآمد انجمن ذکر کرد.

وی به تأثیر کمک خیرین در جهت حمایت از زندانیان و خانواده آنها اشاره و بیان داشت: با برخی از این کمک ها یک زندانی ممکن است اصلاح شود، روحیه خشن را کنار بگذارد و از کردار و رفتار بد منقلب شود و نظم پذیری را عمل کند.

رئیس دادگستری شهرستان گلپایگان با اشاره به اقدام انجمن حمایت از زندانیان و اثر گذاری مثبتی که در فرآیند زندگی یک زندانی پس از آزادی می تواند داشته باشد به کمک های صورت گرفته از سوی انجمن در حق یک زندانی غیر بومی پس از ۱۵ سال، بیان داشت: این زندانی که تمام شهر در ذهن برایش تغییر کرده بود با حمایت انجمن توانست به محل اقامت خود مراجعه و زندگی خود را از سر بگیرد.

وی با اشاره به عوامل و مواردی که یک مجرم را روانه زندان می کند و روند منفی دیدگاه اجتماعی نسبت به این زندانی بیان داشت: مدد و امیدی که زندانی را تشویق به اصلاح پذیری و پشیمانی از اعمال خلاف می کند، نگاه خیر خواهانه انجمن است که امیدواری را در آینده زندگی او رقم می زند.

علیان با بیان اینکه طی سال گذشته ۷۱۰ میلیون تومان پول به حساب انجمن واریز و مبلغ ۶۰۲ میلیون تومان هزینه شده است، تصریح کرد: اغلب این درآمدها با کمک خیرین بوده که باعث شده است سقف درآمدها بالا برود و خوشبختانه خیرین مقیم نقاط مختلف از جمله تهران برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک می‌کردند که این کمک ها با یک فرآیند موجب افزایش درآمد انجمن شده است.

رئیس دادگستری شهرستان در پایان با اشاره به یکی دیگر از وظایف انجمن که شناسایی خانواده های بی بضاعت زندانی و معرفی به انجمن های خیریه و کمیته امداد است، بیان داشت: بسیاری از خانواده های زندانیان به علت حجب و حیا بدنبال این امور نمی روند که انجمن حمایت از خانواده های زندانیان پیگیری تشکیل پرونده و حمایت از این خانواده ها را با مراکز فوق دنبال می کند.  

کد خبر 4346168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =