آخرین وضعیت سد «تاج امیر»/ برای ۵ سد در سال ۹۷ اعتبار گرفتیم

خرم‌آباد- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان آخرین وضعیت سد «تاج امیر» نورآباد را اعلام کرد.

رضا میرزایی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت سدهای لرستان، اظهار داشت: برای ساختمان و شبکه آبیاری و زهکشی «کاکارضا» چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ردیف اعتباری در نظر گرفته شد که از این میزان دو میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.

سد «شهید بروجردی» اعتبار گرفت

وی با بیان اینکه برای سد «زیبا محمد» خرم آباد پنج میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار مصوب در نظر گرفته شد که از این میزان یک میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد، گفت: برای سد «مخملکوه» نیز چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار مصوب شد که از این میزان سه میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان با اشاره به اینکه برای سد «شهید بروجردی» سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان اعتبار مصوب شد که از این میزان دو میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد، گفت: این میزان از منابع عمومی دولت اختصاص پیدا کرده و هشت میلیارد تومان نیز از محل تبصره ۱۹ برای این سد اختصاص پیدا کرده است.

میرزایی با بیان اینکه برای سد «تاج امیر» نورآباد سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان در سال ۹۷ اعتبار در نظر گرفته شد که از این میزان یک میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است، ادامه داد: هیچ کدام از این سدها و پروژه ها تا پیش از این اعتباری نداشتند.

وی، بیان داشت: عملیات اجرایی سد «تاج امیر» از مرداد ماه ۹۵ آغاز شده است.

اعلام آخرین وضعیت سد «تاج امیر»

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان با بیان اینکه عملیات اجرایی در این سد تعطیل نشده اما مقداری فعالیت در آن کمتر شده است، گفت: در حال حاضر این سد ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای اینکه به لحاظ مالی تقویت شود هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از سد «ایوشان» که در سال های گذشته برای ما کار کرده بودند و از ما طلب داشتند به قرارگاه خاتم پرداخت کردیم تا در سد «تاج امیر» به کار گرفته شود و فعالیت بیشتر شود.

میرزایی، گفت: این سد تعطیل نیست و مقداری فعالیت در آن کمتر شده و با رایزنی های صورت گرفته با قرارگاه خاتم در روزهای آینده به طور مجدد فعالیت آنها مضاعف می شود.

وی با اشاره به سد «کمندان» ازنا، عنوان کرد: هدف از اجرای این سد تامین آب شرب دو شهر ازنا و الیگودرز و همچنین تامین آب کشاورزی حدود چهار هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی ازنا است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان، گفت: پروژه ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به صورت دو شیفت کار می کند.

کد خبر 4373170

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =