دعوت آمریکا به مذاکره، انحراف از سیاست‌های نظام است

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: آقای روحانی در بخش دوم اظهارات خود در سازمان ملل، آمریکا را به مذاکره دعوت کرد که این مساله انحراف از سیاست‌های کلی نظام بود.

زهره الهیان عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: آقای روحانی در بخش اول صحبت‌های خود، درباره برجام و همچنین بی‌تعهدی آمریکا نسبت به آن، روشنگری خوبی داشتند اما در بخش دوم، آمریکا را به مذاکره دعوت کردند که این مساله، انحراف از سیاست‌های کلی نظام بود.

وی با بیان اینکه بنایی برای مذاکره با آمریکا نخواهیم داشت افزود: بر اساس منطق عقلایی، آزموده را آزمودن خطاست. افکار عمومی دنیا امروز متوجه بی‌تعهدی آمریکا نسبت به موازین بین‌المللی شده و بیش از افکار عمومی دنیا، امروز ملت ایران این بی‌تعهدی را به خوبی لمس کرده و به این نقطه رسیده که به هیچ وجه نمی‌شود به وعده آمریکا اعتماد کرد.

الهیان با تاکید بر اینکه بخش دوم سخنان آقای روحانی از منظر ملت ایران پذیرفته شده نیست گفت: دعوت آمریکا به مذاکره، سیاست اشتباهی است. عدم ثبات و عدم عقلانیت در صحبت‌های ترامپ، بارها و بارها برای افکار عمومی دنیا و سران کشورهای مختلف به اثبات رسیده است.

وی افزود: از این بابت، نوعی بی‌اعتنایی به صحبت‌های ترامپ در میان سران کشورها مشاهده می‌شود؛ بر همین اساس، به مضحکه‌گرفتن صحبت‌های ترامپ از سوی سران کشورهای مختلف، نقل محافل و رسانه‌های خارجی شده است.  

نماینده سابق مجلس اظهار داشت: سیاست و استراتژی محکم جمهوری اسلامی ایران در قبال آمریکا از یک سو و سیاست‌های غلط خود آمریکا از سوی دیگر، باعث آشکارشدن بی‌تعهدی آمریکا در مجامع بین‌المللی شده است.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز وجهه و آبرویی برای آمریکا و به ویژه برای آقای ترامپ در میان افکار عمومی و سران کشورهای دنیا باقی نمانده است.

کد خبر 4414003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =