کلیه فروشی کارکنان بیمارستان امام (ره) کرج

کرج - فروش کلیه، عدم نداشتن پول برای پرداخت هزینه زندگی و شهریه مدارس فرزندان از جمله مشکلات کارکنان بیمارستان امام خمینی (ره) کرج بود که در جلسه علنی شورا مطرح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رحیم خستو صبح چهارشنبه در نودویکمین جلسه شورای شهر کرج با اشاره به اینکه سال گذشته در کمیسیون ماده ۱۰۰ رویه یکسانی برای رسیدگی به پرونده‌ها وجود نداشت، گفت: سخت‌گیری در بررسی برخی پرونده‌ها یا عدم دقت در برخی دیگر از پرونده‌ها ممکن بود به سود یا ضرر مردم باشد به همین منظور لزوم رسیدگی به این مهم باید در دستور کار قرار گیرد.

سخنگوی شورای شهر کرج تأکید کرد: باید مشخص شود درآمد حاصل از جرائم کمیسیون ماده ۱۰۰ توسط شهرداری کرج در چه بخش‌هایی هزینه شده است.

غدیر مهدوی عضو شورای شهر کرج در بخش دیگری به دیداری که از بیمارستان امام خمینی (ره) داشته اشاره کرد و گفت: وضعیت ناراحت‌کننده‌ای در این بیمارستان مشاهده کردم، تابلوی فروش کلیه و عدم نداشتن پول برای پرداخت هزینه زندگی و شهریه مدارس فرزندان ازجمله مشکلات مطرح‌شده از سوی کارکنان شاکی این بیمارستان بود.

وی بابیان اینکه کارکنان بیمارستان امام خمینی (ره)  حدود ۱۱ ماه است که حقوقی دریافت نکرده‌اند، گفت: بیمارستان مکانی درآمدزا است و می‌تواند در بخش درمان کرج و استان البرز بسیار مفید باشد از سویی این بیمارستان در موقعیت خوبی از شهر قرارگرفته که می‌تواند مراجعان بسیاری داشته باشد.

عضو شورای شهر کرج با اشاره به اینکه طبق گفته کارکنان حدود ۴۰ میلیارد تومان برای این بیمارستان تجهیزات خریداری‌شده اما هنوز بخش زیادی از آن بدون استفاده مانده است، گفت: بیمارستان امام خمینی (ره) کرج حدود ۱۴۰ تخت بیمارستانی دارد اما تعداد خیلی کمی از این تخت‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

بیمارستان امام خمینی (ره) حدود ۵۰۰ کارمند دارد که به دلیل عدم تعیین تکلیف وضعیت کاری از شرایط خوبی برخوردار نیستندمهدی با تأکید بر اینکه این بیمارستان از امکانات و تجهیزات خوبی بهره‌منداست، گفت: درآمد ماهانه این بیمارستان حدود ۳۰۰ میلیون تومان است و هزینه ماهانه حقوق کارکنان حدود ۲ میلیارد برآورد شده است.

وی بابیان اینکه پیاده‌سازی برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت برای حل مشکلات بیمارستان امام خمینی (ره) ضروری است، گفت: با تحقق این مهم می‌توان بدهی و حقوق عقب‌مانده کارکنان پرداخت شود.

عضو شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه این بیمارستان می‌تواند سود اقتصادی داشته باشد، گفت: بیمارستان امام خمینی (ره) حدود ۵۰۰ کارمند دارد که به دلیل عدم تعیین تکلیف وضعیت کاری از شرایط خوبی برخوردار نیستند.

عباس زارع رئیس شورای شهر نیز در بخش دیگری در خصوص تعیین تکلیف وضعیت شهردار منتخب کرج و تصمیم‌گیری پیرامون نامه وزارت کشور، گفت: هفته آینده بر اساس ضوابط و قوانین موجود تصمیم نهایی اتخاذ می‌شود.

وی اضافه کرد: تصمیم نهایی در خصوص تعیین تکلیف شهردار شامل دو بخش می‌شود، یا باید نامه وزارت کشور را پذیرفت و فرد دیگری را برای تصدی این سمت انتخاب و معرفی کرد یا اینکه مجدد بر انتخاب سیروس شفقی به‌عنوان گزینه منتخب شورای شهر اصرار کنیم.

شورای شهر کرج بر سر دوراهی/انتخاب شهردار جدید یا اصرار بر گزینه

زارع به مذاکرات هیئت‌رئیسه شورای شهر در این خصوص اشاره کرد و گفت: یکشنبه هفته آینده به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد.

وی در خصوص اهمیت تعیین تکلیف بیمارستان امام خمینی(ره) کرج نیز گفت: باید جلسه‌ای مشترک میان سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز و شورای شهر کرج برگزار و مشکلات موردبررسی قرار گیرد.

احد رسولی یکی دیگر از اعضای شورای شهر کرج گفت: در جلسات قبلی شورا خواستار ارائه گزارش از وضعیت بیمارستان امام‌ خمینی(ره)، نحوه مدیریت هیئت‌امنای آن، مشخص شدن نماینده شهرداری در این هیئت و همچنین میزان بدهی بیمارستان به تک‌تک کارکنان آنجا شدیم امیدواریم این گزارش از سوی شهرداری ارائه شود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه شهرداری به تذکرات شورای شهر توجهی ندارد، گفت: گویی مجموعه شورای شهر کرج از شهرداری این کلان‌شهر جدا است.

محمدرضا احمدی‌نژاد سرپرست شهرداری کرج در ادامه اضافه کرد: شهرداری کرج تنها در سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز سهیم است و مستقیماً سهمی در بیمارستان امام خمینی (ره) ندارد.

وی با تأکید بر اینکه تنها سهامدار این بیمارستان سازمان همیاری شهرداری‌ها استان است، گفت: شهرداری کرج می‌تواند گزارشی در خصوص بیمارستان امام خمینی (ره) و مشکلات مالی و حقوقی آن ارائه کند.

کد خبر 4419574

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =