۲۵ پرونده قاچاق کالا در حوزه راه‌آهن شمال‌شرق (۱) کشف‌شد

شاهرود- سرپرست پلیس‌راه‌آهن شمال‌شرق (۱) از کشف ۲۵ پرونده قاچاق در محدوده این حوزه خبر داد و گفت: ارزش ریالی این پرونده‌ها چهار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمود کریمی مقدم صبح پنجشنبه در آیین صبحگاه پلیس و کارکنان راه‌آهن شمال شرق (۱) به مناسبت هفته نیروی انتظامی بابیان اینکه ۲۵ پرونده قاچاق کالا در حوزه راه‌آهن شمال‌شرق (۱) کشف‌شده است، ابراز داشت: ارزش ریالی این پرونده‌های چهار میلیارد ریال برآورد می‌شود که پرونده این افراد در مقامات قضایی در حال بررسی است.

وی افزود: با توجه به بحث شعار سال و حمایت از کالای ایرانی پلیس راه‌آهن شمال‌شرق (۱) با پدیده مذموم قاچاق به‌شدت مقابله می‌کند و می‌کوشد تا با شناسایی و دستگیری افرادی که مبادرت به قاچاق کالا از طریق راه‌آهن می‌کنند در تحقق شعار سال گام‌های عملیاتی بردارد.

شش ماهه اول سال بدون حادثه ریلی

سرپرست پلیس راه‌آهن شمال‌شرق (۱) بابیان اینکه طی مدت شش‌ماهه نخست امسال حوادث ریلی به‌طور ۱۰۰ درصدی کاهش داشته است، ابراز داشت: خوشبختانه در این حوزه مشکلی در محدوده راه‌آهن شمال‌شرق (۱) وجود ندارد و تنها با حوادث جزئی از قبیل نقص فنی مواجه هستیم.

کریمی بابیان اینکه تجاوز به حریم راه‌آهن ۸۱ درصد کاهش داشت، تصریح کرد: در تلاش برای به حداقل رساندن این موضوعات هستیم که برای تحقق این گام همکاری و مساعدت مردم نیز لازم و ضروری است.

وی بابیان اینکه حوزه قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی خط قرمزهای پلیس راه‌آهن شمال‌شرق (۱) محسوب می‌شود، افزود: طی مدت شش‌ماهه نخست سال جاری کشف مواد مخدر ۳۰۰ درصد و کشف مشروبات الکلی ۵۲۷ درصد افزایش‌یافته است.

 دستگیری اتباع غیر مجاز

سرپرست پلیس راه‌آهن شمال‌شرق (۱) بابیان اینکه با نظارت پلیس مستقر در ایستگاه‌های راه‌آهن ۸۰ درصد کشف سرقت‌ها افزایش داشته است، ابراز داشت: طی این مدت در شناسایی و دستگیری اتباع غیرمجاز رشد ۴۱ درصدی را شاهد هستیم که پرونده‌های همه این افراد در دست بررسی است.

کریمی بابیان اینکه سنگ‌پرانی به قطارها طی مدت شش‌ماهه امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل کاهش ۴۷ درصدی داشت، تصریح کرد: تلاش شد تا با ارائه آموزش و در برخی مواقع قرار دادن بلوک‌های سیمانی و جداسازی حریم راه‌آهن از محدوده این قبیل موارد را کاهش دهیم.

وی افزود: برای بحث‌های آموزشی پیرامون سنگ‌پرانی و ایجاد امنیت طی هفته نیروی انتظامی، قطار نظم و دوستی راه‌اندازی و دانش آموزان تا ایستگاه کلاته‌خان را با قطار طی کردند و برای آن‌ها مباحث ایمنی شرح داده شد.

کد خبر 4427329

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =