موتورسیکلت ها جاماندگان طرح LEZ هستند

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: تنها قسمتی از ناوگان حمل و نقل که به هیچ وجه در طرح LEZ قرار نگرفته اند، موتورسیکلت ها هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید وحید حسینی با اشاره به اینکه اجرای طرح LEZ (منطقه کم انتشار آلایندگی هوا) یک تجربه جهانی است، اظهار کرد: این طرح در شهرهای متعدد اروپا اجرا و بر اساس آن قسمتی از شهر یا تمام آن به عنوان محدوده ممنوعه آلایندگی اعلام شده و با روش هایی از قبیل پرداخت عوارض کنترل می شود.

وی با تاکید بر اینکه خودروهای آلوده تر در قالب این طرح یا عوارض بیشتری برای ورود به محدوده می پردازند و یا اینکه اجازه تردد به این محدوده را ندارند، عنوان کرد: طرح LEZ در دنیا به صورت شبانه روزی و در تمام روزهای هفته اجرا می شود.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه مطالعات روی طرح LEZ طی ۴ سال گذشته انجام، الگو برداری و بومی سازی شده است، گفت: در تهران باتوجه به زیرساخت های کنترلی، از طریق نصب دوربین های ترافیکی و میزان جذب سفر، محدوده زوج و فرد به عنوان منطقه LEZ انتخاب شده و همزمان مصوبات متعددی برای اجرای آن وضع شد. تمام کلانشهرهای آلوده کشور نیز می توانند با الگو برداری از این طرح، منطقه ای را به عنوان محدوده LEZ انتخاب و مقررات آن را اعمال کنند.

وی با اشاره به اینکه الگوی اروپایی طرح LEZ بسیار سختگیرانه است، گفت: در تهران تصمیم گرفته شد تا خودروها با شرط معاینه فنی وارد این محدوده شوند و همزمان طرح زوج و فرد حفظ شود، اگرچه پیشنهاد اولیه این بود که طرح LEZ جایگزین طرح زوج و فرد شود، اما بنا به دلایلی در وزارت کشور رد شد.

به گفته حسینی با شروع مراحل اولیه طرح کاهش و جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی، بسیاری از خودروها ملزم به مراجعه به این مراکز شده و معایب خودرو را به لحاظ آلایندگی رفع کرده اند که دستاورد بزرگی برای این طرح محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطرنشان کرد: پیاده سازی این الگو شروع خوبی برای مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی شده که امیدواریم با گسترده شدن محدوده این طرح، هیچ خودروی آلاینده ای اجازه تردد در شهر را نداشته باشد.

حسینی افزود: طرح LEZ درمورد خودروهای سواری عملکرد خوبی داشت، اما به دلیل ساختار کشور، معاینه فنی خودروهای سواری زیر نظر وزارت کشور و معاینه فنی خودروهای سنگین در اختیار وزارت راه است، اگرچه این موضوع در مورد خودروهای سنگین هنوز اجرایی نشده است.

حسینی با اشاره به اینکه خودروهای سنگین عمدتاً در ساعات پایانی روز تردد می کنند، عنوان کرد: با اجرای گسترده طرح LEZ و شبانه روزی شدن آن، تردد وسایل نقلیه با دوربین های مجهز به پروژکتور در شب نیز کنترل شده و این مسئله نیز به زودی حل می شود.

وی خاطرنشان کرد: تنها قسمتی از ناوگان حمل و نقل که به هیچ وجه در طرح LEZ قرار نگرفته است موتورسیکلت ها هستند که مشکل آن ها ریشه ای است و نظام و مقرراتی بر آن ها حاکم نیست، این دسته از وسایل نقلیه دارای مجموعه ای از تخلفات هستند که آلایندگی نیز شامل آن می شود و باید اقدام قانونی جدی درمورد آن ها صورت بگیرد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: با اجرای گسترده طرح کاهش در تهران و الزام اخذ معاینه فنی برای تردد در کل شهر، آمار مراجعه به مراکز معاینه فنی و به دنبال آن اصلاح آلایندگی وسایل نقلیه دودزا افزایش می یابد که این امر تاثیر مثبتی در کاهش آلودگی هوا دارد.

وی با بیان اینکه قدم بعدی طرح LEZ باید وضع مقررات سختگیرانه تری همچون تعیین سطح آلایندگی برای این محدوده باشد، گفت: در اروپا خودروها از لحاظ آلایندگی سطح بندی شده و خودروهایی که آلایندگی پایین تری دارند، می توانند در محدوده بیشتری از شهر تردد داشته باشند.

حسینی با تاکید بر اینکه طرح LEZ یک برنامه بلندمدت است، خاطرنشان کرد: این طرح به متغیرهایی از جمله پاسخ جامعه به تنظیم خودروها، کاهش آلایندگی وسایل نقلیه و حتی عدم استفاده از خودروهای شخصی بستگی دارد. کشورهایی که در ۱۰ تا ۱۵ سال این طرح را اجرایی کرده، شاهد کاهش آلایندگی هوا بوده اند.

وی تصریح کرد: اگر این طرح به همین قوت اجرایی شود و تلاش کنیم مقررات اجرایی مربوط به آن را سختگیرانه تر کنیم، حتما اثر گذار خواهد بود چراکه طرح LEZ تجربه ثابت شده جهانی است. بالاخره مردم باید بدانند خودرویی که در تهران با شرایط حساس زیست محیطی تردد دارد، ضروری است استانداردهای مناسب تری داشته باشد.

به گفته مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، طرح LEZ هرچه گسترده تر و قوی تر اعمال قانون شود اثرات بیشتری خواهد داشت. خوشبختانه غلظت آلاینده ها در چند سال اخیر ثابت مانده است، درحالی که با روند افزایش خودرو، افزایش آلایندگی نیز باید ادامه پیدا می کرد و شاهد وضعیت بدتری بودیم، اما وضعیت بهتر خودروهای جدید از لحاظ آلایندگی، قانون منع پلاک گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری و اجرای این طرح کمک کرده است که میزان آلودگی تهران نسبت به سال قبل ثابت بماند. امیدوایم با اجرای ادامه این طرح به سمت کاهش آلودگی هوا پیش رویم.

کد خبر 4429015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =