شورای تحول وارتقای علوم انسانی، مواد خام اولیه کتاب را به سمت دهد

حداد عادل گفت: شورای تحول و ارتقای علوم انسانی، مواد خام اولیه لازم برای تدوین کتاب‌های جدید را برای «سمت» مهیا کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست امضای شیوه‌نامه تألیف تفاهم‌نامه‌ای که پیش‌تر به امضای سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و شورای تحول و ارتقای علوم انسانی رسیده بود، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ذبیحی، سرپرست سازمان «سمت»، غلامعلی حداد عادل، رئیس شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی، حمیدرضا خادمی، رئیس پژوهشکده تحقیق و توسعه «سمت»، مهدی زارع بهرام‌آبادی، مدیر امور پژوهشی و ارزشیابی و رئیس اداره همکاری‌های علمی «سمت» و سید حمید طالب‌زاده، دبیر شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی،  در سالن جلسات شورای تحول و ارتقای علوم انسانی برگزار شد.

در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ذبیحی به ارائه گزارشی از اقدامات «سمت» در دوران سرپرستی خود پرداخت و با اشاره به آمارهای این سازمان، در خصوص لزوم افزایش همکاری‌ها با شورای تحول و ارتقای علوم انسانی سخن گفت.

در ادامه، غلامعلی حداد عادل، رئیس شورای تحول و ارتقای علوم انسانی، سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) را دارای ویژگی‌های خاصی دانست و تصریح کرد: ویژگی‌ها خاص «سمت»، باعث شده است لزوم توجه به فعالیت‌های آن، بسیار حائز اهمیت باشد. یکی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها، ارزان بودن قیمت کتاب‌های این سازمان است که سبب شده نفوذ و تأثیر کتاب‌های این سازمان در جامعه بالا باشد.

 وی افزود: به عقیده من باید شورای تحول و ارتقای علوم انسانی، مواد خام اولیه لازم برای تدوین کتاب‌های جدید را برای «سمت» مهیا کند و این سازمان نیز با پرداخت مناسب این مواد خام، خروجی مناسبی در اختیار دانشگاه‌ها قرار دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ذبیحی نیز اظهار داشت: سازمان «سمت» خط تولید ویژه‌ای را برای شورای تحول و ارتقای علوم انسانی در نظر گرفته است و امیدواریم با افزایش همکاری‌ها بین این دو نهاد، برون‌داد مناسبی برای حوزه علوم انسانی دانشگاه‌ها فراهم کنیم.

در پایان نشست نیز شیوه‌نامه تألیف کتاب به امضای طرفین رسید که بر اساس آن مواردی مانند فرایند انتخاب مؤلف و نگارش و ارزیابی علمی کتاب، مورد بازنگری قرار گرفته است.

کد خبر 4464973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =