برکات و خدمات بسیج/ اگر ترس از بسیج نباشد نااهلان بر ملت می‌تازند

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد با تشریح آثار، برکات و خدمات بسیج در کشور گفت: برخی افراد نااهل و نفوذی‌ها اگر ترس از بسیجی‌ها نباشد بر ملت می‌تازند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر چهارشنبه در دیدار با بسیجیان با اشاره به اینکه چهره های بزرگواری داریم که در سایه انقلاب و اسلام سرمایه ای برای کشور هستند، اظهار داشت: رشادت عزیزان ما در دوران دفاع مقدس و ایستادگی بعد از ۸ سال دفاع مقدس و هدایت و فرماندهی آن ها در طول دوران پس از پیروزی انقلاب،  کارنامه درخشانی از زندگی سراسر افتخار آن ها از جمله سردار کشکولی فرمانده سپاه لرستان است.

آثار، برکات و خدمات بسیج

وی با تشریح آثار، برکات و خدمات بسیج اظهار داشت: باید چهره واقعی بسیج را نمایان کنیم، اینکه در این ۴۰ سال بسیج چه کرد که محبوبیت دارد و امروز به عنوان بازوان قوی برای انقلاب اسلامی و ولایت به شمار می آید.

تشکیل بسیج از الهامات و الطاف الهی بوده است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امروز بسیج خار چشم دشمنان است، تصریح کرد: تشکیل بسیج از الهامات و الطاف الهی بوده است؛ الهام به بنیانگذار انقلاب امام راحل بود که این بسیج را تشکیل داد و از الطاف الهی برای ایران اسلامی بود.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه بسیج به عنوان یک نهاد مقدس یکی از نعمت هایی بوده که خداوند متعال به ما داد، افزود: بسیج یک نهاد کم هزینه ولی پرثمر بوده است،  سراسر برکت و خدمت بوده است؛  اگر بخواهیم خدمات بسیج را احصاء کنیم واقعا غیرقابل شمارش است.

۳ خصوصیت بارز بسیج

وی با اشاره به اینکه بسیج کم هزینه و پربرکت بوده به دلیل اینکه ۳ خصوصیت در بسیج وجود دارد، گفت: نخستین ویژگی اخلاص است، برای خدا قدم برداشتن، کم پیدا می شود که اخلاص در کاری وجود داشته باشد؛ دوم از خودگذشتگی است که بسیج هرجا حاضر شد از خودگذشتگی کرده و با تمام وجود آمده است؛ سوم ولایتمداری بوده است که حرکت بسیج بر محور ولایت است.

اخلاص، از خودگذشتگی و ولایتمداری از خصوصیات بارز بسیج است که باعث خیر و برکت در جامعه است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه اخلاص، از خودگذشتگی و ولایتمداری از خصوصیات بارز بسیج است که باعث خیر و برکت در جامعه است، تصریح کرد: هرچه از عمر پربرکت بسیج بگذرد آثار و برکات آن بیشتر می شود؛   خدمات بسیج دوست داشتنی، دلپسند و دلنشین است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه اولین حرکت پربرکت بسیج رویکرد جوانان به معنویت است،  حضور در مساجد، نماز جمعه و جماعت، اعتکاف، در پیاده روی اربعین، پیاده روی اربعین با رنگ و بوی بسیجی برگزار شد، گفت: پیروزی و غلبه بر دشمن متجاوز بعثی در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی اوج از خودگذشتگی و ایثار بسیجیان بود؛ جان خود را دادند و بر دشمن بعثی پیروز شدند و خاک میهن اسلامی از دشمن متجاوز پاک شد؛ این موضوع کارنامه درخشان بسیج است که یک کارنامه قطور ارزشمند است.

امروز اگر بسیج در جامعه نباشد ارزش ها را پایمال می کنند

وی با بیان اینکه حفظ ارزش ها در جامعه به وجود بسیج است، تصریح کرد: امروز اگر بسیج در جامعه نباشد ارزش ها را پایمال می کنند، در اداره ای بسیج حضور نداشته باشد، در بازار بسیج نباشد، ارزش ها به خطر می افتد.  هرجا بسیج وجود دارد ارزش ها آنجا برجسته است و رعایت می شود. امروز بسیج حافظ ارزش های انقلابی و دینی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد خدمت رسانی به محروم ترین روستاهای کشور را از برکات بسیج برشمرد و افزود: حفظ انقلاب از خطرات و آسیب ها از برکات بسیج است؛  هرگاه انقلاب را خطری تهدید کرد بسیجی آمد خطر را به جان خرید تا انقلاب بماند؛ حوادث دی ماه و فتنه ۸۸ و توطئه های دیگر را بسیج جمع کرد. هرجا انقلاب و نظام با خطر مواجه شد بسیج آمد به میدان و خطر را رفع کرد.

بسیج با حفظ آرمان ها در طول این ۴۰ سال یار و یاور دولت ها در خدمت رسانی به مردم بوده است

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه بسیج علی رغم حفظ ارزش ها، باورها و ایستادگی بر آرمان های انقلاب با روحیه انقلابی با حفظ آرمان ها در طول این ۴۰ سال یار و یاور دولت ها در خدمت رسانی به مردم بوده است، افزود: بسیج هر دولت و جناحی که سر کار بوده، هویت خود را حفظ کرد و یاری رسان بوده است. برای عمران و آبادی کشور بسیج یار و یاور دولت بوده است، در زمینه سازی برای اشتغال، پروژه های سازندگی، مسائل امنیتی، تامین امنیت در انتخابات و... بسیج یار و یاور دولت بوده است.

وی دمیدن روح امید و مقاومت در ملت را از دیگر برکات بسیج دانست و گفت: بسیج همیشه هرکجا حاضر شد مردم را امیدوار کرد. این شعار نیست و یک واقعیت است؛  بسیج ذلت نپذیرفت و هرگز گردنش را مقابل زورگویان کج نکرد و دست گدایی به سمت اجانب دراز نکرد. عزت نفس خود را حفظ کرد لذا هرجا بسیج وارد می شود مردم امیدوار می شوند.

داعش با تفکر بسیجی نابود شد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه هیچ تردیدی نیست که روح مقاومت به وسیله بسیج در آحاد مردم سرایت می کند، تصریح کرد: یکی دیگر از آثار و برکات بسیج نابود کردن گروهک های ضد انقلاب و گروه های تروریستی بود؛  داعش با تفکر بسیجی نابود شد، در ایران بسیج در برابر داعش ایستاد و نتوانستند نفوذ یابند.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: امروز بسیج الگوی مقاومت و بصیرت برای حزب الله لبنان، یمن، فلسطین و سوریه است.

برخی افراد نااهل و نفوذی ها اگر ترس از بسیجی ها نباشد بر ملت می تازند

وی با اشاره به اینکه امروز برخی افراد نالایقی که مسئولیت گرفته اند اگر ترس از بسیج نباشد اسب خود را می تازند، برخی افراد نااهل و نفوذی ها اگر ترس از بسیجی ها نباشد بر ملت می تازند، یادآور شد: به برکت بسیج است که جلوی آن ها گرفته شده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امنیت و آرامش در جامعه مرهون بسیج است، افزود: بسیجیان در صحنه حاضرند و آثار و برکات آن ها را شاهدیم؛  بسیج پیش برنده اهداف و آرمان های امام راحل، رهبر انقلاب و شهدا است؛  خون شهدا را بسیجیان حفظ می کنند.

تفکر بسیجی خواب را از چشم دشمنان گرفت و آمریکا را ذلیل کرد

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه امروز رهبری اگر آرمانی و ایده ای دارد پیش برنده این اهداف و آرمان ها بسیجیان هستند، اظهار داشت: بسیج هرجا کاری را انجام داد بدون عیب و نقص بود؛  امروز هم که مشکل اقتصادی وجود دارد اگر بگذارند بسیج مشکل اقتصادی را حل می کند؛ بسیج قادر است تمام تهدیدها را به فرصت تبدیل کند.

وی با تشریح اثر بسیج در به ذلت کشاندن استکبار جهانی و فراهم کردن زمینه نابودی آن تصریح کرد: تفکر بسیجی خواب را از چشم دشمنان گرفت و آمریکا را ذلیل کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: آنچه امروز بر ما لازم است تقویت تفکر بسیجی و اشاعه آن است؛  باید در برابر تفکرهای انحرافی مقاومت کنیم و نهراسیم و بدانیم خدا ما را یاری می کند؛ بسیج و خدمات آن فراموش نشدنی است و علی رغم هجمه شدید دشمن اما بسیج در دل مردم جای دارد.

کد خبر 4465035

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =