چهار مجموعه تازه از زندگی‌نامه مدافعان حرم منتشر شد

انتشارات روایت فتح چهار مجلد تازه از مجموعه کتابهای «مدافعان حرم» را روانه بازار کتاب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، انتشارات روایت فتح از مجموعه کتاب‌های «مدافعان حرم» شامل سرگذشت داستانی شهدای مدافع حرم اهل بیت(ع) چهار کتاب تازه با عناوین «بادیگارد»، «بیست سال و سه روز»، « طائر قدسی» و «دلتنگ نباش» را منتشر کرد.

کتاب بادیگارد شامل زندگی نامه داستانی شهید عبدالله باقری است که به قلم افروز مهدیان روایت شده است. مهدیان این کتاب را پس از مصاحبه با همسر این شهید و در قالب روایتی از  زبان مادر و همسر این شهید شرحی از زندگی و سیره زندگی وی ارائه می‌دهد. این کتاب در 248 صفحه با قیمت 16 هزار تومان منتشر شده است.

کتاب « بیست سال و سه روز» نیز شامل زندگی‌نامه شهید سید مصطفی موسوی به قلم سمانه خاکبازان است. این کتاب به صورت سوم شخصی شرحی از زندگی این شهید روایت کرده است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: وقتی خیال سید مصطفی راحت شد که مادر سراغ کارهایش رفته، برگه دومی را از لای کتابش بیرون کشید و به آقا سید گفت: رضایت نامه دوم. امضا می‌کنی؟ آقا سید لبخندی زد و گفت: ای کلک. فکرشو می‌کردی مامان بیاد. نه؟ سید مصطفی لبخندی زد و به امضایی که آقا سید پای برگه می‌انداخت، نگاه کرد و گفت: بهب مامان نگو. باشه؟ آقا سید نگاهی به چهره خندان پسرش انداخت و گفت« حالا که امضا کردم و خیالت راحت شد، بگو چرا آن قدر اصرار داری بری؟ برو دانشگاه. درس بخون. الان مملکت ما به آدم‌های تحصیل کرده بیشتر احتیاج داره. جنگ حالا حالاها هست. چهره سید مصطفی جدی و لحنش جدی‌تر شد. نگاهی به چشم آرام پر انداخت و گفت: شاید جنگ حالا حالاها تمام نشه، اما ممکنه  من عوض بشوم. هیچ تضمینی نیست که پنج سال دیگه، دو سال دیگه که درس من تموم شد، اون موقع هم همین آدم باشم.

این کتاب در 216 صفحه با قیمت 13 هزار تومن منتشر شده است.

کتاب «طائر قدسی نیز روایت مریم عرفانیان از زندگی شهید « امین کریمی» است که در 256 صفحه و قیمت 18 هزار تومان منتشر شده است.

عرفانیان در مقدمه کتاب خود این اثر را حاصل ساعت‌ها مصاحبه با خانواده و دوستان این شهید معرفی کرده که در هر روایت نام راوی آن درج شده است

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: به عنوان مسئول آموزش تخریب رفته بود سوریه و نباید به خط مقدم می‌رفت. دوستانش می‌گفتند کسانی که این مسئولیت را داشتند فقط نیروها را آموزش می‌دادند. می‌گفتند امین آنقدر مرتب و تمیز و اودکلن زده بود که همیشه می‌گفتیم: بچه با کلاس تو رو چه به شهادت؟ او هم همیشه در پاسخ به آنها می‌خندید که همیشه بچه‌های تخریب اولین شهدا را می‌دهند.

کتاب «دلتنگ نباش» نیز شرحی است از زندگی شهید روح‌الله قربانی به کوشش زینبت مولایی.

این کتاب روایتی است از زندگی این فرمانده شهید تیپ سید الشهدا که از زبان همسر و خود او روایت شده است.

این کتاب در 376 صفحه با قیمت 19500 تومان منتشر شده است.

کد خبر 4472722

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =