دشمن با تحریم به دنبال بازدارندگی نظام اسلامی است

شاهرود - امام جمعه شاهرود بابیان اینکه دشمن با تحریم به دنبال بازدارندگی نظام اسلامی ایران است، گفت: باید در برابر توطئه دشمنان هوشیار باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس امینی در خطبه‌های آخرین نماز جمعه پائیز ۹۷ در مدرسه قلعه شاهرود ضمن بیان اینکه دشمن با تحریم به دنبال بازدارندگی نظام اسلامی است و در این جمله دو معنای مهم نهفته است، بیان کرد: نخست اینکه دشمنان از نظم اسلامی و پیشرفت آن در هراس هستند و دوم اینکه باید در برابر توطئه‌های آن‌ها هوشیار باشیم و به‌درستی عمل کنیم.

وی جنگ، سازش‌کاری، استحاله از درون و درنهایت بازدارندگی قدرت نظام اسلامی را در زمره توطئه‌های دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی ایران دانست و افزود: در ۴۰ سال عمر بابرکت انقلاب اسلامی هرگاه دشمنان دست به این فتنه‌انگیزی‌ها زده‌اند، ناموفق بوده‌اند و دلیل این امر نیز ایستادگی مردم است.

امام‌جمعه شاهرود بابیان اینکه دشمنی دشمنان و بدخواهان نظام چیز جدیدی نیست و در عین تداوم، تمامی هم ندارد، ابراز کرد: نکته قابل‌توجه این است که دشمن با استفاده از جنگ نرم می‌خواهد باورهای اسلامی را به باورهای باستانی تغییر دهد و البته در این راه جوانان نیز نوک پیکان حملاتشان هستند.

امینی با تأکید بر اینکه دشمن از راه تغییر باورها به دنبال تغییر افکار و پس‌ازآن تغییر رفتار مردم و سوق دادنشان به سمت زندگی غربی است، بیان داشت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید پیشرفت‌ها و دستاوردهای نظام را به مردم نشان داد تا مردم بدانند انقلاب برایشان چه چیزهایی را به ارمغان آورده و لذا این امر موجب خنثی کردن توطئه‌های دشمنان می‌شود.

وی ادامه داد: بر همگان واضح است که دشمن در طول تاریخ انقلاب اسلامی از شیوه‌ها و راه‌های گوناگونی سعی کرده تا مردم ایران را به‌زانو درآورد این شیوه‌ها اعم از اقتصادی  و تحریم‌ها تا فرهنگی و اجتماعی هر بار با هوشیاری و ایستادگی مردم شکست‌خورده تا همگان بدانند مردم پای نظامشان ایستاده‌اند.

امام‌جمعه شاهرود بصیرت و آگاهی مردم را دو سد بازدارنده دشمنان در اجرای توطئه‌هایشان دانست و بیان کرد: دشمنان هرگاه خواسته‌اند تا ماهیت نظام اسلامی را تغییر دهند با ایستادگی مردم روبرو شده‌اند.

امینی بخش دیگری از سخنان خود را به یلدا اختصاص داد و بابیان اینکه ما از رسانه‌ها و خصوصا صداوسیما انتظار داریم که جلوی ترویج مصرف‌گرایی را بگیرند، تاکید کرد: برخی رفتارها موجب ترویج اسراف در جامعه می شود که باید آن ها را کنار گذاشت.

وی همچنین به یک بخش نامه صادر شده از سوی معاون وزیر آموزش و پرورش درباره لغو امتحانات روز شنبه به دلیل تقارن با یلدا نیز اشاره کرد و گفت: در این بخش نامه در برابر اسم یلدا نام مناسبت باستانی ذکر شده و حتی امتحانات مدارس نیز به خاطرش لغو می شود لذا این سوال پیش می آید که چرا این اتفاقات درباره سایر روزهای دیگر و مناسبت ها مانند ۹ دی رخ نمی دهد؟

امام جمعه شاهرود بیان کرد: دشمنان اسلام با تغییر باورها و افکار در چندین کشور منطقه و جهان بر این باور هستند که می تواند چنین مدلی را در هر کشور دیگری نیز اجرا کرد تا در آن ها به استحاله دست زد این بدخواهان اما اکنون در ایران هم از این راه به دنبال تغییر ساختار هستند که باید در این باره نیز هوشیار بود هرچند بصیرت و ایستادگی مردم ما اجازه نفوذ دشمن را نمی دهد.

کد خبر 4491252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =