معرفی چند اثر میلیاردی/ عباس کیارستمی با عکسی بی‌نام آمد

دهمین دوره از حراج تهران ویژه هنر معاصر ایران ۲۱ دی ماه سال جاری با ۱۱۴ اثر چکش می‌خورد که مروری بر برخی هنرمندان و آثار شاخص آنها داشته ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، آثار حاضر در دهمین حراج تهران از بین آثار ۱۰۵ هنرمند انتخاب شده‌اند که از میان آنها ۸۹ نفر در قید حیات هستند و ۱۶ نفر باقی، دار فانی را وداع گفته‌اند.

سنین هنرمندان حاضر در «حراج تهران» در هر دهه

دهمین حراج تهران در حالی طبق سنوات گذشته در هتل پارسیان آزادی برگزار می‌شود که باسابقه‌ترین هنرمند در این رویداد منیر فرمانفرماییان متولد ۱۳۰۱ است که سال گذشته نیز یک تالار دائمی با نام او در باغ موزه نگارستان افتتاح شد.

هنرمندان حاضر در حراج تهران از سال ۱۳۰۰ تا دهه ۶۰ افرادی با سنین مختلف را شامل می‌شوند که به این شرح است: هنرمندان متولد دهه ۱۳۰۰ شامل پنج نفر، هنرمندان دهه ۱۳۱۰ شامل ۱۷ نفر، هنرمندان ۱۳۲۰ شامل ۱۶ نفر، هنرمندان دهه ۳۰ شامل ۲۲ نفر، دهه ۴۰ شامل ۱۶ نفر، دهه ۵۰ شامل ۱۸ نفر و دهه ۶۰ شامل ۱۱ نفر.

آمار قیمت و آثار حراج دی ۹۷

آثار حراج دی ماه ۹۷ شامل ۷۵ اثر نقاشی، ۱۹ نقاشی‌خط، ۱۴ مجسمه و ۶ عکس می‌شود که قیمت مجموع آنها بین ۲۵ تا ۳۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

از میان آثار هنرمندانی که در دهمین دوره حراج تهران چکش خواهند خورد، می‌توان به کوروش شیشه‌گران که با دو اثر «آشوب» با قیمت ۸۰۰ تا ۱ میلیارد و دویست میلیون تومان و «درخت» با قیمت ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون، منیر (شاهرودی) فرمانفرماییان که با دو اثر در حراج امثال حضور دارد که یک اثر با قیمت ۲ تا ۳ میلیارد تومان و دیگری با قیمت ۳ تا ۴ میلیارد تومان چکش خواهد خورد.

اثری بدون عنوان از عباس کیارستمی با قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان در این دوره از حراج حضور دارد.

حسن زنده‌رودی  با دو اثر؛ یکی با قیمت ۳ تا ۴ میلیارد تومان و دومی با قیمت ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان، فرامرز پیلارام با دو اثر با قیمت‌های ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان و ۸۰۰ تا یک میلیارد و دویست میلیون تومان از دیگر حاضران در حراج هستند.

بهمن محصص نیز با «پرنده‌ها» به قیمت ۲ تا ۳ میلیارد تومان از دیگر چهره های شاخص دهمین حراج تهران است و وای‌ زی کامی (کامران یوسف‌زاده) با اثر «خودنگاره از کودکی» با قیمت ۸۰۰ تا یک میلیارد و دویست میلیون تومان و ژازه تباتبایی با دو اثر به قیمت‌ ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان در دهمین دوره از حراج تهران آثارشان چکش می خورد.

دهمین دوره حراج تهران نوزدهم الی بیست‌ویکم دی‌ماه در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار می‌شود.

کد خبر 4500209

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =