همکاری همه‌جانبه کمیته امداد برای بازگشت به تحصیل کودکان

رئیس کمیته امداد بااشاره به اینکه فقط ۱درصد از ۳۴۰هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد اعلام کرده‌اند که به مدرسه نمی‌روند، گفت: برای بازگشت کودکان بازمانده ازتحصیل، آمادگی هر خدمتی را داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز فتاح در «هشتمین جلسه شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخص‌های آموزش و پرورش مناطق محروم» که صبح امروز در وزارت رفاه برگزار شد، اظهار داشت: در کمیته امداد ۳۴۰ هزار دانش‌آموز تحت پوشش داریم که فقط ۲۱۵۰ نفر از این افراد اعلام کرده‌اند که به مدرسه نمی روند یعنی کمتر از یک درصد و مشخص می‌شود که مشکل در خارج از امداد است.

وی ادامه داد: درست است که در کمیته امداد، سرپرست را تحت پوشش قرار می‌دهیم اما دانش‌آموزان نیز هدف مهمی برای ما هستند که یا یتیم هستند و یا جزو محسنین.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: تمام این کودکان دارای حامی هستند و به طور متوسط هر ماه ۲۲۰ هزار تومان به حساب آنها از سوی حامیان واریز می‌شود که البته ممکن است این مبلغ در استانی مانند سیستان و بلوچستان، کمتر و یا در استان دیگر، بیشتر باشد.

فتاح با اشاره به اینکه جشن عاطفه‌ها امسال در دو مرحله برگزار شد، گفت: با همکاری آموزش و پرورش، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان پول جمع‌آوری شد که تمامی آن به دانش‌آموزان محروم و نیازمند اختصاص داده شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تأکید کرد: از ۳۴۰ هزار دانش‌آموز ۱۱۰ هزار نفر آنها در مناطق محروم هستند که این افراد هم بسته آموزشی دریافت می‌کنند و هم در اواسط سال حمایت‌هایی می‌شوند.

وی تصریح کرد: باید مشکل اصلی کودکان بازمانده از تحصیل ریشه‌یابی شود که در برخی از مواقع، مشکل فرهنگی است، نه مادی.

فتاح اظهار داشت: آمادگی خود را اعلام می‌کنیم که هر مقداری که سهم ما باشد را پرداخت کنیم و برای حل مشکل کودکان بازمانده از تحصیل اقدام کنیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تأکید کرد: اینکه منتظر سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص اعتبار باشیم، زمانبر است بنابراین می‌توانیم در همین جلسه با تقسیم کار، این مشکل را خودمان برطرف کنیم و ما در کمیته امداد حاضر هستیم همکاری‌های لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ۱۱۰ خوابگاه شبانه‌روزی داریم که صد درصد با درآمد مردمی اداره می‌شود، خاطرنشان کرد: اکثر این خوابگاه‌ها در مناطق محروم هستند و ما حاضریم اگر امکان استفاده از این خوابگاه‌ها برای کودکان محروم باشد، آنها را توسعه دهیم.

کد خبر 4511267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =