دعوت به فلسفه منتشر شد

در کتاب «دعوت به فلسفه» که به تازگی توسط نشر کتاب پارسه منتشر شده، ویــل دورانت توضیح می‌دهد که ما چرا به فلســفه نیازمندیم.

به گزارش خبرنگار مهر، ویل دورانــت (١٨٨۵- ١٩٨١) برندۀ جایزۀ پولیتزر (١٩۶٨) و مدال آزادی (١٩٧٧) نویسنده‌ای مشهور در ایران و جهان است که علاقه‌مندان با اثر سترگ او در تاریخ جهان، مجموعۀ ١١ جلدی تاریخ تمدن، آشــنایی دارند و می‌دانند چاپ این اثر در ایران مانند انتشار آن در غرب با چه استقبال پرشوری روبه‌رو شد.  

ویــل دورانت در دعوت به فلســفه توضیح می‌دهد که ما چرا به فلســفه نیازمندیم. اگر فلســفه به حاشیه افتاده، به این علت است که روح ماجراجویی را از دست داده و جیره‌خوار علوم و دانش‌های دیگر شده است. اگر در داستان فلســفه حکایت برهمنی را از زبان ولتر تعریف می‌کنــد که برخی معماهای فلسفی را نمی‌داند و احساس رنج می‌کند، در دعوت به فلسفه می‌گوید ماجرای فلسفه مهمتر از دانستن مشتی معما و چیستان ذهنی است. 

او در دعوت به فلسفه می‌گوید: «فلسفه، معمایی کم‌اهمیت و غوطه‌ور در میان ابرها نیست که ربطی به زندگی بشر یا تأثیری در آن نداشته باشد. بلکه مسیٔله‌ای عظیم و مهم است. فلسفه در پی فهم این مسیٔلۀ مهم و اساســی است که زندگی انسان چه معنی و ارزشی دارد و امکانات بشر در این عالم بی‌انتها چیست.» 

کتاب «دعوت به فلسفه» اثر ویل دورانت با ترجمه شهاب‌الدین عباسی به قیمت ٣٢٠٠٠ تومان از سوی بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه منتشر شده است.

کد خبر 4543829

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =