«چرا انقلاب کردیم» و «چه به دست آوردیم» در شماره ۶۷ حلقه وصل

ماهنامه حلقه‎وصل به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به‌صورت ویژه دستاوردهای مادی و معنوی جمهوری اسلامی ایران از بهمن ۵۷ تا بهمن ۹۷ را تشریح کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، شماره ۶۷ حلقهوصل مخاطب را با دستاوردهای واقعی انقلاب اسلامی بیشتر آشنا میکند و در ادامه موانع این مسیر را نیز به‌خوبی تحلیل میکند.

 دستاورد واقعی انقلاب اسلامی چیست؟

«دستاورد واقعی انقلاب اسلامی چیست؟» این سوالی است که صادق یزدانی در سرمقاله شماره ۶۷ ماهنامه حلقهوصل به آن پاسخ گفته است. سردبیر حلقهوصل در این یادداشت با تاکید بر اینکه نگاه آماری به دستاوردهای انقلاب دقیق و درست است اما می‌تواند توسط دشمن مورد خدشه واقع شود؛ به این نکته اشاره می‌کند که دستاورد واقعی انقلاب، تحول معنوی و انسان‏‌ساز آن و تغییرات در روحیه و منش انسان‌هاست. یزدانی جان کلام خود را چنین بیان میکند: «اگر... دستاورد انقلاب اسلامی را با فدا کردن جان برای حفظ مرز و ناموس و دین و با تحول شخصیتی شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم تبیین کنید، به‌راحتی برای همه قابل درک است. اینجا آن عرصهای است که دشمن به‌راحتی نمیتواند شبهه اساسی برای همه اقشار و افکار مردم فراهم کند».

 چرا انقلاب کردیم؟

«چرا انقلاب کردیم؟ چه چیزی به دست آوردیم؟» عنوان یادداشت حسین قیامت در شماره ۶۷ ماهنامه حلقهوصل است. قیامت در این یادداشت پرسشهای پرتکراری را که در قالب شبهه و با هدف زیر سوال بردن انقلاب مطرح می‏شود، طرح و به آنها پاسخهای علمی و تاریخی داده است. گزارشی از ۴۰ نشست «شنبههای انقلاب» بخش بعدی ماهنامه حلقهوصل است. شنبه‏های انقلاب از ۲۹ فروردین امسال به مدت ۴۰ هفته، ۴۰ موضوع را انتخاب و از نگاه کارشناسان دستاوردها و پیشرفتهای انقلاب در این ۴۰ عرصه حیاتی را بررسی کرده است. موضوعاتی از قبیل سلامت و بهداشت، آموزش‌وپرورش، کتاب و نشر، اقتدار دفاعی، زنان و خانواده، مشارکت عمومی، رفاه، سرود، فیلم و موسیقی، قانون‌گذاری و... در این ۴۰ نشست مورد واکاوی قرار گرفتند.

 رسوبات پهلوی و غرب‌گراها

گفتوگو با دکتر سیدمحمد حسینی، وزیر پیشین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بخش بعدی ماهنامه حلقه‌وصل است. حسینی در این گفتوگو خواسته انقلاب از حوزه فرهنگ را تبیین و دستاوردهای انقلاب در عرصه فرهنگ را تشریح کرده است. همچنین حلقهوصل در این شماره، سند راهبرد آمریکا در قبال انقلاب اسلامی ایران را که در شهریور ۱۳۵۸ توسط وزیر امور خارجه آمریکا نوشته شده، منتشر کرده است.

 

مظلومیت مضاعف انقلاب چهل ساله

گزارشی از نشست تخصصی «فرهنگ و انقلاب اسلامی؛ رویشها و دستاوردها» بخش بعدی ماهنامه حلقهوصل است. در این نشست چهرههای شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مانند حجتالاسلام رضا غلامی، حسن رحیمپور ازغدی، وحید جلیلی، نادر طالبزاده، موسی نجفی و... به تبیین دستاوردهای فرهنگی انقلاب پرداختند. همچنین سیدمحمدحسین راجی نیز در یادداشتی تحت عنوان «صعود ۴۰ ساله و غفلت از تبیین منطقی» با استفاده از آمارهای منابع رسمی خارجی دستاوردهای انقلاب را تبیین کرده است.

رویاهای بربادرفته آمریکا

بخش «خط ویژه» ماهنامه حلقهوصل نیز به بررسی وضعیت فعلی دشمن دیرین و پای ثابت مردم و کشور ایران یعنی آمریکا پرداخته است. در این بخش، ابراهیم محسنی در مقاله مفصل از منظر متفکران غربی دلایل سقوط آمریکا را بیان کرده است. همچنین بررسی نشانه‏های سقوط و زوال نظامی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آمریکا مقاله پایانی شماره ۶۷ ماهنامه حلقهوصل است.

نشریه حلقه‌وصل به سردبیری صادق یزدانی منتشر می‌شود. برای دریافت این نشریه می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۹۵۳۴۰ و ۰۲۱۸۸۳۹۵۳۲۴ تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع از آخرین خبرها و گزارش‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، می‌توانید از سایت Hvasl.ir استفاده کنید.

کد خبر 4543877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =