اجرای طرح «احمدی روشن» برای پرورش نیروهای مستعد

بنیاد ملی نخبگان طرحی با عنوان احمدی روشن را در راستای پرورش نیروی‌ انسانی مستعد و هموار کردن راه پیشرفت مستعدان‌ برتر و توانمندسازی آنان برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد ملی نخبگان، نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر دکتری تخصصی و حرفه‌ای با قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان و رئیس بنیاد نخبگان استان تهران با هدف رفع موانع فعالیت‌های نخبگانی، بهبود عملکرد و خدمت‌رسانی به اجتماعات نخبگانی، افزایش ظرفیت اجتماع نخبگانی و فرصت‌سازی مناسب بر اساس اصول عدالت و انصاف، برگزار شد.

محمود سعادت‌فومنی قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان ابتدا در خصوص نظام‌وظیفه و روند سرباز نخبگی توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: با توجه به قوانین نظام‌وظیفه، امکان جایگزین کردن پروژه‌های طرح شهید احمدی روشن و استفاده از آن به عنوان پروژه سربازی وجود ندارد.

وی افزود: اقدامات بنیاد در بحث نظام‌وظیفه در راستای قوانین مصوب کشور در این حوزه خواهد بود و بنیاد نیز از آن عدول نمی‌کند.

سعادت‌فومنی با اشاره به لزوم رفع نیازهای اساسی کشور در پروژه‌های تحقیقاتی، اظهار داشت: هدف اصلی این طرح پرورش نیروی‌انسانی مستعد و هموار کردن راه پیشرفت مستعدان‌برتر و توانمندسازی آنان است؛ هرچند که در این مسیر ممکن است مسائل کلان کشور نیز در طرح‌ها لحاظ شود.

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: کمک به تجربه پژوهش علمی در سایه یک استاد خبره و فعالیت گروهی از جمله نتایج متصور برای این طرح شهید احمدی‌روشن است.

سعادت‌فومنی با اشاره به لزوم رفع نیازهای اساسی کشور در پروژه‌های تحقیقاتی، اظهار داشت: هدف اصلی طرح احمدی روشن پرورش نیروی‌انسانی مستعد و هموار کردن راه پیشرفت مستعدان‌برتر و توانمندسازی آنان است؛ هرچند که در این مسیر ممکن است مسائل کلان کشور نیز در طرح‌ها لحاظ شود.

کد خبر 4553965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =