انتشار جلد نخست اندیشه اسلامی با عنوان شناخت آغاز و انجام هستی

کتاب جلد نخست اندیشه اسلامی با عنوان شناخت آغاز و انجام هستی تألیف عباس بخشنده بالی به همت دفتر نشر معارف در زمستان سال گذشته منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلد نخست اندیشه اسلامی با عنوان شناخت آغاز و انجام هستی به همت معاونت پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی در چهار بخش و در ۲۵۶ صفحه سامان یافته تلاش دارد، بخشی از مسائل مهم اعتقادی را با بیانی آسان مطرح کند.

برخی از موضوعات این کتاب عبارت است از: بخش نخست در سه فصل به آسیب‌های جهان معاصر، نقش دین در کنترل آسیب‌ها و مسلمان آرمانی در عصر جدید با هدف پرداختن به آسیب‌ها و بحران‌های زندگی در جهان مدرن پرداخته و در ادامه کارکردهای دین در زندگی فردی و جمعی انسان را بیان کرده و در نهایت ویژگی‌های مسلمان ایده‌آل در عصر مدرن که به دنیا و آخرت خود توجه دارد معرفی می‌شود.

بخش دوم در شش فصل به اهمیت و ضرورت خداشناسی، برهان فطرت یا اجماع عام، برهان نظم، برهان علّی، برهان حرکت و برهان امکانی پرداخته و بخش سوم شامل پنج فصل به این قرار است: تلاش برای شناخت اوصاف، علم، قدرت، اراده، توحید، حکمت و عدل الهی. بخش جهارم به بیان چهار فصل با موضوع: خداحافظی با طبیعت، پیوستگی زندگی پس از مرگ، برگشت ناپذیری نفس و جهان‌های فراتر از طبیعت پرداخته است.

جلد نخست اندیشه اسلامی با عنوان شناخت آغاز و انجام هستی تألیف عباس بخشنده بالی به همت دفتر نشر معارف در زمستان سال گذشته به بهای ۱۲,۰۰۰ تومان منتشر شد.

کد خبر 4577511

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =