اتاق فکر گردشگری تشکیل می شود

معاون گردشگری کشور از تشکیل اتاق فکر گردشگری با حضورجوانان متخصص و خلاق در حوزه گردشگری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ولی تیموری گفت: سازمان به عنوان متولی بخش گردشگری کشور موظف است تا از ظرفیت افراد خلاق و ایده پرداز برای توسعه این بخش استفاده کند در همین راستا و بر اساس پیش بینی های انجام شده در نظر داریم تا با تشکیل اتاق فکر گردشگری از ظرفیت نخبگان گردشگری درکشور حداکثر بهره را برده و درها را به روی صاحبان فکر و نوآوری باز کنیم.

او افزود: با تشکیل "اتاق فکرگردشگری" به دنبال ایجاد ساختارهایی برای برقراری ارتباط بین صنعت، دانشگاه و بازار با حضور افراد فعال و خوش فکردر حوزه گردشگری هستیم. بی شک حضور جوانان دغدغه مند و پرانگیزه در یک ساختار هدفمند، جریان مدیریت و به اشتراک گذاری دانش و مهارت شبکه سازی را در پی خواهد داشت.

معاون گردشگری کشور با بیان اینکه درحال حاضر مسایل زیادی در بازار گردشگری وجود دارد که با راه حل افراد خلاق و صاحب ایده جهت یافته و در مسیر درست خود قرار خواهد گرفت تصریح کرد: تزریق اتمسفر خلاقیت و تفکر به گردشگری، بازتعریف نقش نخبگان در ایجاد گفتمان گردشگری کشور و شناسایی و بازجذب نخبگان گردشگری داخل و خارج از طریق ایجاد شبکه ارزش از مهمترین افراد این طرح به شمار می رود.

او در ادامه مدیریت دانش، هم افزایی و به اشتراک گذاری تجربیات و مهارت ها در حوزه گردشگری، ارتباط با انجمن های علمی، NGOهای گردشگری دانشگاه های کشور و فعال صنعت، و ایجاد فضای یادگیری غیر رسمی و اشتراکات یا زبان مشترک این گروه که بخشی از اتاق فکر هستند را از دیگر اهداف تشکیل اتاق فکر گردشگری برشمرد.

کد خبر 4627844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =