مساجد هسته مقاومت نظامی و فرهنگی هستند

مشهد- عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مساجد هسته مقاومت نظامی و فرهنگی بوده و نباید تنها به برگزاری نماز جماعت اکتفا شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عبدالکریم فرحانی صبح شنبه در جمع ائمه جماعات خراسان رضوی در محل اداره کل تبلیغات اسلامی استان اظهار کرد: جوانان شاگرد امام (ره) با استفاده از اسلام انقلابی و ناب، گام اول انقلاب را برداشتند و مساجد تراز انقلاب و مبلغ تراز انقلاب را شاگردان ایشان ارائه دادند.

وی افزود: اگر اقدامات شاگردان امام (ره) و تلاش‌های آنان نبود انقلاب شکل نمی‌گرفت و اگر مبلغ تراز انقلابی در آن زمان نبود انقلاب دوامی نداشت. در زمان انقلاب مساجد محور انقلاب بودند و امام (ره) از ظرفیت مساجد و روحانیون برای تثبیت انقلاب استفاده کرد و در جنگ هم روحانیون و خود مقام معظم رهبری در صف اول جهاد بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز اگر می‌خواهیم گام دوم انقلاب نتیجه بخش شود باید مبلغ تراز انقلاب داشته باشیم تا مانند دوران اول انقلاب به تبیین منظومه فکری رهبر انقلاب بپردازند و آن را برای همگان بیان و مبانی معرفتی رهبری را برای همگان تشریح کند.

وی تاکید کرد: مساجد هسته مقاومت نظامی و فرهنگی است و امام جماعت نباید فقط پیش نماز باشد بلکه باید در کنار اقامه نماز به اقامه عدل و تبیین خطوط اسلام بپردازد و جوان انقلابی تربیت کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: تمدن سازی و جامعه سازی با توجه به فرموده رهبر معظم انقلاب باید با محوریت مساجد و رهبری ائمه جماعات انجام و باید در کنار انجام امور دینی روشنگری سیاسی در مساجد نیز انجام شود.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب بارها از نفوذ روشنفکری بیمارگونه و ارتجاع روشنفکری در جامعه هشدار دادند که اگر این با این روشنفکری مبارزه نشود دچار ولنگاری فرهنگی خواهیم شد و انقلاب از دست خواهد رفت.

فرحانی گفت: با فعال شدن مساجد و بوسیله مبلغ تراز انقلاب باید با این روشنفکری بیمارگونه مبارزه شود، تلاش این روشنفکران بازگشت به حالت روشنفکری قبل از انقلاب است و مبلغ تزار انقلابی همچون شهید مطهری از ابتدای انقلاب به مبارزه با اینگونه افراد پرداخته است و امروز هم مبلغ ما باید مطهری وار عمل کند.

وی خاطر نشان کرد: مساجد ما باید مبلغ اسلام ناب در مقابل اسلام آمریکایی باشند و مبلغین نیز با شناخت منظومه فکری رهبر معظم انقلاب به مبارزه با اسلام آمریکایی بپردازند.

کد خبر 4630599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =