حمایت از شرکت های دانش بنیان براساس مزیت های بومی استان

معاون علمی و فناوری گفت: از کسب و کارهای استارت اپی و شرکتهای دانش بنیان استان کهگیلویه و بویر احمد بر اساس مزیت های بومی حمایت می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در نشست ستاد فرماندهی شورای اقتصاد مقاومتی استان کهگیلویه و بویراحمد به حمایت‌های معاونت علمی و فناوری از رونق کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و استارت اپی کهگیلویه و بویراحمد در راستای رونق زیست بوم کارآفرینی و نوآوری این استان اشاره کرد و گفت: حمایت از این زیست‌بوم بر اساس مزیت‌های سرزمینی، انجام می‌شود تا رونق تولید و تأمین نیازهای فناورانه تحریمی، به عنوان اولویت مهم امسال اقتصاد دانش‌بنیان در مدار تحقق قرار گیرد.

وی به تجهیز و توسعه پارک علم و فناوری استان در راستای رونق کسب و کار های دانش بنیان و استارت اپی اشاره کرد و گفت: از تجهیز پارک حمایت می کنیم اما استان باید جایگاه و اهمیت نوآوری و پارک علم و فناوری را به درستی درک کند تا با عزم جدی، این زنجیره را حمایت کند.

معاون علمی و فناوری، بر حمایت از توسعه شتابدهنده‌ها، شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری و مرکز رشد، در قالب اعطای تسهیلات از طریق صندوق پژوهش و فناوری تاکید کرد وگفت: شکل گیری صندوق پژوهش و فناوری استان یکی از پایه‌های جدی رونق زیست بوم دانش بنیان است و معاونت آمادگی دارد با حمایت مشترک از صندوق پژوهش و فناوری استانی، این حمایت‌ها را در اختیار کسب و کارهای فناورانه استان بگذارد.

معاون علمی و فناوری با تاکید بر اینکه از کسب و کار های استارت اپی و شرکت های دانش بنیان استان برای توسعه بر اساس مزیت‌های بومی حمایت می‌شود گفت: به عنوان مثال این حمایت‌ها اکنون در حوزه گیاهان دارویی به عنوان یکی از مزیت‌های سرزمینی کهگیلویه و بویر احمد، راه را برای رونق تولید و توسعه استان هموار می‌کند.

کد خبر 4632873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =