امروز جریان نفاق با چهره دیگری خود را نشان داده است

خرم‌آباد- رئیس‌کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه امروز نفاق در چهره دیگری خود را نشان داده است، گفت: نفاق با چهره به ظاهر انقلابی می‌آید اما عملکردش در جهت منافع خودش است.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر بدری ظهر امروز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه شهید بهشتی شخصیتی بود کارآمد، متفکر، دانشمند و عقیده به تحول داشت، اظهار داشت: اینها ارزش های بلندی بودند برای انقلاب اسلامی، شهید بهشتی، مفتح، مطهری، سید محمد باقر صدر و دیگرانی که اعتقاد به نظام داشتند، این انقلاب با خون این عزیزان آبیاری شده است.

وی یادآور شد: ما وظیفه داریم راه این شهیدان و اهداف آنها را دنبال کنیم و ارزش هایی که این شهیدان جان خود را برای آن از دست دادند پاس بداریم.

امروز هم نفاق در چهره دیگری خود را نشان داده است

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه جریان نفاق یک زمانی هدفش گرفتن قدرت بوده است، آن زمان برای اینکه خدمتگزاران نظام را از صحنه کنار بزند آمد دست به ترور زد، ابتدا با ظاهر انقلابی وارد شدند و پس از پیروزی انقلاب دست به این اقدامات زدند، افزود: الان هم نفاق در چهره دیگری خود را نشان می دهد. شناخت این جریان دوم مهمتر است.

نفاق با یک چهره به ظاهر انقلابی و وفادار به نظام خود را نشان می دهد و پست می گیرد اما عملکردش در جهت منافع خودش است

بدری با اشاره به اینکه جریان نفاقی که الان گرفتارش هستیم شناختش سخت تر است، چون با یک چهره به ظاهر انقلابی و وفادار به نظام خود را نشان می دهد و پست می گیرد اما عملکردش در جهت منافع خودش است، جریان فسادی که در برخی بخش ها رخ داده همین نفاق است، گفت: کسی که قبول مسئولیت می کند و از حیثیت نظام برای منافع خود استفاده می کند التزام به نظام و اسلام ندارد. هنوز این افراد هستند، در داخل حکومت هستند و مسئولیت هم دارند.

وی با بیان اینکه کسی که رقابت حزبی را بخواهد دنبال کند و برای بیرون کردن خدمتگزاران قدم بگذارد، این یک جریان نفاق است. چون جریان معتقد هیچ وقت برای گرفتن سمت از این راه پیش نمی رود، تصریح کرد: یکی از کارهای رسانه در لرستان این است که این مردم خوب و معتقد استان که شایسته خدمتگذاری هستند نباید قربانی دعواهای سیاسی جریان ها شوند. چرا اطلاع رسانی نمی کنید.

رسانه های جریان های ناسالم را معرفی کنند

رئیس کل دادگستری لرستان افزود: وظیفه رسانه است فرهنگسازی کند و به مردم آگاهی بدهد. این جریان ناسالم را به مردم معرفی کنید که برای رای آوردن دست به انواع رذیلت های اخلاقی می زنند، دروغ می گویند، وعده های توخالی می دهند. این اتفاقات در مناطق محروم استان زیاد دیده شده است.

بدری با اشاره به اینکه مردمی بهتر از مردم لرستان ندیده ام، از نظر صداقت و سادگی و اعتقادات دینی، باید به این مردم خدمت شود. نه اینکه به عنوان ابزار گرفتن قدرت و پست باشند، گفت: رویکرد دستگاه قضایی این است که فضا را برای همه اصحاب رسانه فراهم کند و با احساس خاطر رسالت مطبوعاتی خود را انجام دهند. درگیری های بین رسانه ها و دستگاه ها را به گونه ای حل کرده ایم که قلم از دست رسانه نیفتد. بنا بر این است حمایت و پشتیبانی کنیم.

دادگستری نقطه اتکای مردم برای جلوگیری از ظلم و اجحاف است

وی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم دستگاه قضایی این است که احساس عدالت را ایجاد کند، رسیدگی ها شفاف باشد که احقاق حق شود و فرد هم احساس کند بدون جهت محکوم نمی شود، می توانم ادعا کنم به خوبی این مسئله را پیاده کرده ایم، تصریح کرد: دادگستری نقطه اتکای مردم برای جلوگیری از ظلم و اجحاف است.

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه ناهنجاری های اجتماعی مثل سرقت، نزاع و قتل یا مسائل دیگر علت و عوامل متعدد دارد، افزود: شما نمی توانید از دادگستری توقع داشته باشید روند افزایش طلاق را متوقف کند، یا سرقت را متوقف کند. دادگستری مجازات های بازدارنده را صادر می کند اما این روند افزایش جرم را متوقف نمی کند. چون اثربخشی مجازات در جرم شاید ۱۰ درصد است.

بدری با بیان اینکه دولت باید برنامه ریزی کند و برنامه اشتغال، اقتصاد و… را تقویت کند، تصریح کرد: در جامعه ای که فقر هست و آمار بیکاری سر به فلک زده است جرم هم افزایش می یابد، جوان توانمند است و پشت میله های زندان است، اگر شرایط مساعد باشد می تواند کارهای بزرگی انجام دهد، چرا باید برود زندان؟ و چرا برخی توقع دارند همیشه مسائل را از طریق زندان و مجازات حل کنیم.

کد خبر 4646249

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =