۱۰۹ کلاس درس کانکسی در خراسان جنوبی وجود دارد

بیرجند- مدیرکل نوسازی و بازسازی مدارس خراسان جنوبی گفت: ۵۰ کلاس درس با زیر ۱۰ نفر دانش آموز و ۵۹ کلاس درس بالای ۱۰ دانش آموز در استان کانکسی هستند.

محمدرضا بیگی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت مدارس خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر ۳۴ مدرسه با ۳۴۴ کلاس درس در بیرجند دو نوبتی هستند.

وی با بیان اینکه در سطح خراسان جنوبی ۵۰ کلاس درس با زیر ۱۰ نفر دانش‌آموز و کانکسی هستند، افزود: همچنین ۵۹ کلاس درس بالای ۱۰ دانش‌آموز داشته و کانکسی هستند.

بیگی با اشاره به تجهیزات و امکانات مدارس بیان کرد: ۷۷ درصد کلاس‌های استان مجهز به سیستم گرمایشی و حرارت مرکزی مجهز هستند.

مدیرکل نوسازی و بازسازی مدارس خراسان جنوبی اظهار کرد: ۲۳ درصد کلاس‌ها هم نیازمند تجهیز به سیستم‌های حرارت و گرمایشی مرکزی هستند.

وی بیان کرد: امید است با توجه به ابلاغ اعتبار لازم در سال ۹۹-۹۸ تا پایان سال ۱۳۹۹، صد در صد مدارسی که قابلیت تجهیز سیستم‌های گرمایش حرارت مرکزی را دارند، به این امکانات مجهز شوند.

بیگی با بیان اینکه در حال حاضر مدارس فاقد سیستم گرمایشی حرارت مرکزی از بخاری‌های نفتی کاربراتوری استاندارد یا بخاری تابشی استفاده می‌کنند، افزود: همچنین به جز برخی از مدارس طبس، بقیه مدارس از کولرهای آبی استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به جشنواره‌های خیرین مدرسه ساز بیان کرد: تعهد ۳۱ امین جشنواره‌های خیرین مدرسه ساز استان، ۳۶۷ تعهد با ۲۴ میلیارد و ۱۶۶ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان بوده است.

مدیرکل نوسازی و بازسازی مدارس خراسان جنوبی ادامه داد: از این تعداد ۳۲۷ تعهد پول نقد، ۳۲ مورد احداثی و شش مورد زمین و مستغلات بوده است.

کد خبر 4647210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =