نخستین مرکز نوآوری دانشگاه علمی کاربردی لرستان افتتاح شد

خرم‌آباد- نخستین مرکز نوآوری دانشگاه علمی کاربردی لرستان در واحدهایی در جوار صنایع این استان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز یکشنبه در مراسمی با حضور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان، معاون استاندار لرستان، مدیرکل کار لرستان و… نخستین مرکز نوآوری واحدهای علمی کاربردی در جوار صنایع لرستان افتتاح شد.

۴ مرکز نوآوری دیگر نیز در روزهای آتی در استان افتتاح خواهد شد.

این مراکز نوآوری در جوار صنایع فعال استان در بخش‌های صنعت، پوشاک و هنر افتتاح می‌شوند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان در این رابطه با بیان اینکه برای راه اندازی ۵ مرکز نوآوری در استان مجوز داده‌ایم که در نقاط مختلف استان از جمله خرم آباد، بروجرد، الیگودرز و پلدختر در شرف افتتاح هستند، گفت: امروز نخستین مرکز نوآوری واحدهای علمی کاربردی لرستان افتتاح شد.

سعید فرح بخش با تاکید بر اینکه در سطح جهان شرکت‌های بزرگ ظرف سال‌های متمادی موفق بوده‌اند اما بعد از یک دوره‌ای به سمت شکست رفتند و علت هم بازار رقابتی و دوری از نوآوری بوده است، از سال ۲۰۰۰ میلای ۵۲ درصد از ۵۰۰ شرکت اول جهان منحل و یا ادغام شدند، افزود: کارشناسان این شکست و انحلال را ربط به این می‌دهند که شرکت‌های مذکور نوآور نبوده‌اند و نتوانسته‌اند خود را با شرایط جدید وفق دهند.

وی با بیان اینکه امروزه استارتاپ ها با کمترین هزینه یک صنعت را نوآور می‌کنند و کارخانه به جای سرمایه گذاری عظیم در بخش تحقیق و توسعه، استارتاپ تشکیل می‌دهد و ایده‌های برتر را می‌گیرد، تصریح کرد: مراکز نوآوری فضایی ایجاد می‌کند که عملکرد استارتاپ ها را در یک محیط صنعتی یا شرکت مورد استفاده قرار دهند، در مراکز نوآوری در واقع ایده‌های مرتبط با صنعت مطرح می‌شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان با اشاره به اینکه مرکز نوآوری فضایی ایجاد می‌کند تا ایده‌ها عملیاتی شوند و با کمترین هزینه مورد استفاده قرار بگیرند، اظهار امیدواری کرد که افتتاح مراکز نوآوری دانشگاه علمی کاربردی نقطه عطفی در راستای ایجاد نوآوری در سطح مراکز صنعتی استان باشند.

کد خبر 4654330

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =