گسترش گردشگری روستایی در استان بوشهر/ بوم‌گردی تقویت می‌شود

بوشهر - ۲۴ روستا به عنوان روستاهای منتخب گردشگری استان بوشهر انتخاب شده‌اند که با برنامه‌ریزی صورت گرفته، زیرساخت‌های این روستاها با هدف جذب تعداد بیشتری گردشگر تقویت می‌شود.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: استان بوشهر بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در عرصه گردشگری است که استفاده از این ظرفیت‌ها می‌تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری و ایجاد درآمد و تقویت اشتغال داشته باشد.

توسعه گردشگری روستایی در استان بوشهر مورد توجه قرار گرفته است و در این راستا ۲۴ روستای هدف گردشگری استان بوشهر انتخاب شده‌اند و تلاش‌های خوبی برای بهبود زیرساخت‌ها در این روستاها و تقویت گردشگری روستایی صورت گرفته است.

طرح بوشهر توریسم ۲۰۲۲ در ۲۴ روستا و دو منطقه عشایری و سه شهر استان بوشهر به صورت پایلوت اجرایی شده است.

اجرای پروژه‌های عمرانی در ۲۴ روستا

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر با اشاره به معرفی و بررسی پروژه‌های عمرانی اولویت دار ۲۴ روستای منتخب گردشگری در طرح بوشهر توریسم ۲۰۲۲ اظهار کرد: گردشگری در سال‌های اخیر، نقش و جایگاه ویژه‌ای در توسعه مناطق روستایی پیدا کرده است.

فاطمه دهقانی ادامه داد: در دنیای امروز یکی از بخش‌های مهم فعالیت‌های اقتصادی گردشگری روستایی محسوب می‌شود و این فعالیت مهم اقتصادی از دیدگاه‌های مختلفی مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: در همین راستا، طرح بوشهر توریسم ۲۰۲۲ در ۲۴ روستا و دو منطقه عشایری استان در نوروز ۹۸ اجرا شد و موفقیت‌های فراوانی در جذب گردشگر داشت.

جذب گردشگر در روستاها

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر افزود: فناوری ارتباطات، اینترنت و فضای مجازی اثرات فراوانی در صنعت گردشگری داشته و می‌تواند داشته باشد، این اثرات و نوآوری‌ها، فرصت‌های فراوانی را در صنعت گردشگری ایجاد کرده که این امر منجر به رونق و رشد صنعت گردشگری شده است.

دهقانی خاطرنشان کرد: دهیاران می‌بایست از تمامی این ظرفیت در برای جذب گردشگر استفاده و امکان نوآوری در آن را فراهم آوردند و بتوانند صنعت گردشگری روستایی خود را متحول کنند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوشهر عنوان کرد: سرمایه‌گذاری در زمینه معرفی پتانسیل‌های گردشگری روستا از طریق فضای مجازی می‌بایست از اولویت‌های روستاهای منتخب گردشگری استان باشد.

توسعه اقامتگاه‌های روستایی

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز به اهمیت توسعه گردشگری در سطح استان اشاره کرد و ادامه داد: تقویت زیرساخت‌های گردشگری در روستاهای استان از اهمیت فراوانی برخوردار است.

محمد حسین ارسطو زاده افزود: در کنار فعالیت‌های اقتصادی که در هر روستا صورت می‌گیرد، موضوع گردشگری از مهمترین موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در روستاها می‌توان با کمترین سرمایه گذاری در بحث اقامتگاه‌های روستایی، بیشترین درآمد را در حوزه گردشگری به صورت مستقیم و بدون واسطه در اختیار روستاییان قرار گیرد.

کد خبر 4678749

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =