پروژه‌های مسکن مهر شهرهای کوچک استان همدان تعیین تکلیف شود

همدان - استاندار همدان گفت: برخی پروژه های مسکن مهر استان همدان در شهرهای کوچک ساخته شده اند و توجیه اقتصادی ندارند که باید به زودی تعیین تکلیف شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید سعید شاهرخی ظهر پنج شنبه در جلسه شورای تامین مسکن استان همدان با بیان اینکه پروژه‌های مسکن مهر با همه مشکلاتی که دارند اما سرمایه ملی هستند، گفت: بعضی پروژه های مسکن مهر در شهرهای کوچک ساخته شده اند و توجیه اقتصادی ندارد و باید به زودی تعیین تکلیف شوند.

سید سعید شاهرخی با اشاره به مشکلات مسکن مهر اظهار داشت: نزدیک به ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در طرح مسکن مهر ناتمام مانده است و باید طرح های ناتمام آن را به سر انجام برسانیم.

وی با بیان اینکه فرمانداران و شهرداران باید موضوع پروژه های بخش مسکن را بررسی و با همکاری اداره کل راه و شهرسازی مشکلات آنها را برطرف کنند، گفت: سهم استان همدان از طرح ملی اقدام مسکن دو هزار واحد است.

شاهرخی بیان کرد: یک هزار و ۱۹۴ واحد مسکن مهر بهره برداری نشده در شهر های با جمعیت بیش از ۲۵ هزار نفر استان وجود دارد.

استاندار همدان اضافه کرد: سه هزار واحد از طرح بازآفرینی شهری و ۱۶۰۰ واحد از طرح مشارکتی  است که اجرای این طرح ها مورد تاکید دولت است و نیاز به کار جهادی دارد.

وی اضافه کرد: در طرح مشارکتی زمین را دولت رایگان در اختیار انبوه سازان قرار می دهد و شهر داری ها هم مجوز رایگان به آن ها می دهند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان نیز در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت مساکن مهر استان همدان ارائه داد و گفت: در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت تحویل مساکن مهر ۹۶ درصد تحقق یافته است.

کد خبر 4688251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =