تلاش برای تامین اعتبارات برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، از تلاش های صورت گرفته برای تامین اعتبارات جایگزین ماندگاری تیم سلامت برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رئیسی، در پاسخ به نامه رئیس کل سازمان نظام پزشکی که چندی قبل در خصوص معوقات پرسنلی تیم سلامت برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی ارسال شده بود، با اشاره به کاهش ۱۵ درصدی اعتبارات مصوب صندوق بیمه سلامت نسبت به سال ۹۶ و نهایی نشدن تفاهم نامه مشترک با سازمان بیمه سلامت؛ از تلاش ها برای تامین اعتبارات جایگزین با حمایت وزیر بهداشت در راستای ماندگاری تیم سلامت برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی خبر داد.

در بخشی از این نامه آمده است : به رغم تاکید به دانشگاه های علوم پزشکی کشور مبنی بر اولویت در پرداخت های تیم سلامت، مشکلات مترتبه ناشی از تخصیص ناکافی و تاخیر در پرداخت اعتبارات مصوب، همراه با عدم تخصیص کامل اعتبارات یک درصد مالیات بر ارزش افزوده در سال ۹۷ به عنوان محل تامین هزینه های غیرپرسنلی و افزایش هزینه های غر پرسنلی در ماه های اخیر باعث کاهش بیشتر نقدینگی دانشگاه ها شد.

در سال جاری نیز تفاهم نامه مشترک با سازمان بیمه سلامت نهایی نگردیده و با گذشت بیش از ۵ ماه از سال کمتر نیمی از اعتبارات صندوق بیمه روستایی مورد نیاز تخصیص یافته و از محل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز تا کنون تخصیصی صورت نگرفته است. با این وجود در راستای استمرار کیفی برنامه و ماندگاری تیم سلامت به رغم مشکلات مالی مذکور، تلاش فراوانی در تامین اعتبارات جایگزین با اهتمام سازمان بیمه سلامت و دفتر بودجه وزارت متبوع و همچنین حمایت مقام  وزارت انجام شده و امید است بزودی مشکلات مرتفع شود.

کد خبر 4693256

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =