«اخلاق در سیاست» و «شهرت» به چاپ‌های دوم و سوم رسیدند

دو کتاب «اخلاق در سیاست» و «شهرت» با ترجمه افشین خاکباز توسط نشر نو به چاپ‌های دوم و سوم رسیدند.

به گزارش خبرنگار مهر، نشر نو به‌تازگی دو عنوان از کتاب‌های ترجمه خود را که بازگردانی‌شان توسط افشین خاکباز انجام شده تجدید چاپ و به نوبت‌های دوم و سوم رسانده است.

به‌این‌ترتیب کتاب «اخلاق در سیاست» نوشته مایکل سندل که چاپ اول ترجمه‌اش فروردین امسال عرضه شد، به‌تازگی به چاپ دوم رسیده است. نسخه اصلی این کتاب که یکی از عناوین مجموعه «کتابخانه فلسفه زندگی» نشر نو است، در سال ۲۰۰۶ توسط انتشارات دانشگاه هاروارد منتشر شده است.

کتاب مذکور مقالاتی را درباره دخالت دولت در جنبه‌های اخلاقی بخش عمومی و میزان این دخالت دربر می‌گیرد. نویسنده کتاب در معرفی آن می‌گوید بسیاری از مقاله‌هایی که در این کتاب آمده‌اند، مرز میان اظهارنظر سیاسی و فلسفه سیاسی را مبهم می‌سازند و از دو منظر می‌توان آن‌ها را تلاشی در حوزه فلسفه عمومی دانست؛ از یک سو در بحث و جدل‌های سیاسی و حقوقی زمانه جایی برای فلسفه باز می‌کنند و از سوی دیگر، تلاشی برای فلسفه‌ورزی در حوزه زندگی عمومی، یعنی وارد کردن فلسفه اخلاقی و سیاسی در گفتمان عمومی معاصر هستند. بیشتر نوشته‌های این کتاب، پیش از چاپ در قالب این کتاب، در نشریاتی چون ماهنامه آتلانتیک، نیو ریپابلیک، نیویورک تایمز و نیویورک ریویو او بوکز منتشر شدند. برخی دیگر از نوشته‌های سندل در این کتاب هم در بررسی‌های حقوقی یا نشریات دانشگاهی به چاپ رسیدند.

چاپ دوم این‌کتاب با ۳۶۶ صفحه و قیمت ۵۵ هزار تومان عرضه شده است.

دیگر کتابی که این‌ناشر به‌تازگی با ترجمه افشین خاکباز تجدید چاپ کرده، «شهرت» نوشته مارک رولندز است که چاپ اول این نسخه‌اش در سال ۹۴ عرضه شد و حالا به چاپ سوم رسیده است.

نویسنده این‌کتاب هم با اشاره به تفاوت میان شهرت سنتی و شهرت نوینی که او شهرت بادآورده‌اش می‌داند، به ریشه‌یابی یک بیماری می‌پردازد که چنین شهرتی یکی از نشانه‌های آن است. مارک رولندز در کتاب «شهرت» با بررسی مفاهیمی همچون احترام و کیفیت، که با شهرت همراه بوده‌اند، تلاش کرده علت‌های این تحول را تشریح کرده و به زبان طنز به برخی از پرسش‌های عمیق فلسفی و نیز مسئله‌های روزمره جوامع مدرن پاسخ دهد.

برخی از پرسش‌هایی که نویسنده اثر مورد نظر در پی پاسخگویی به آن‌ها بوده، از این قرارند: چرا شهرت به افیون توده‌ها تبدیل شده است؟ آیا فردگرایی که میوه روشنگری است، با عینیت‌گرایی که ریشه در اندیشه‌های فیلسوفان یونان باستان دارد در تعارض است؟ آیا می‌توان بین این دو به موازنه‌ای مناسب دست یافت؟ آیا هدف نهایی فردگرایی زندگی سبک‌بار و فارغ از ارزش‌هاست؟ آیا بنیادگرایان جزم‌اندیش و انسان‌های فارغ از ارزش، دو روی یک سکه نیستند؟ رابطه میان خودمختاری و خودشکوفایی چیست؟

چاپ سوم این‌کتاب با ۱۵۲ صفحه و قیمت ۲۱ هزار تومان منتشر شده است.

کد خبر 4709267

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =