تدوین پیمان‌نامه در مسیر مدیریت سبز استان یزد

یزد- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد بر ضرورت تدوین پیمان‌نامه‌ای در مسیر مصرف صحیح انرژی و مدیریت سبز استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اکرم فداکار، ظهر دوشنبه در نشست اجرای نظام مدیریت سبز که در دفتر معاونت توسعه مدیریت و منایع استانداری برگزار شد، ضمن تشریح جامع از آئین نامه اجرایی بند «ز» ماده ٢٨ قانون برنامه ششم توسعه مصوبه هیئت دولت در راستای اجرای مدیریت سبز در دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: اگرچه راهکارهایی برای کاهش مصرف در چهارچوب آیین‌نامه مدیریت سبز موجود نیست اما با تغییر نگرش می‌توان اقدامات موثری در حوزه مدیریت منابع انرژی انجام داد.

فداکار با مهم خواندن مسئله مدیریت پسماند و جدی گرفتن آن در دستگاه‌های اجرایی عنوان کرد: تفکیک پسماند با سازوکار شخصی صورت می‌گیرد و باید با استفاده از تجربیات شهرداری به ‌عنوان دستگاه مجری و دیگر دستگاه‌های موفق در این حوزه اقدامات لازم را انجام داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد ضمن ارائه گزارش دقیق آماری دستگاه‌های اجرایی در حوزه مصرف انرژی، نسبت به برنامه‌ریزی دقیق در راستای اصلاح شرایط موجود تاکید کرد.

وی، توجه به حوزه‌های آموزشی و فرهنگ‌سازی برای اجرای مدیریت سبز را خواستار شد و ادامه داد: تدوین یک پیمان‌نامه با هدف مشارکت‌جویی متعهدانه و همدل در مسیر مصرف صحیح انرژی می‌تواند گام مقدماتی خوبی برای حرکت نظام‌مند در حوزه مدیریت سبز باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار همچنین گفت: فرهنگ‌سازی، موضوعی عمیق و درازمدت و البته بسیار موثر است که باید در مسیر آن بسیار صبورانه گام برداشت.

فداکار با تاکید بر نگاه بلندمدت در استفاده و هزینه‌کرد دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی، اصلاح برخی کاستی‌ها در این حوزه را خواستار شد.

وی همچنین افزود: مجموعه استانداری یزد باید الگویی موفق در حوزه مدیریت سبز در میان دستگاه‌های اجرایی باشد و فوراً در جهت اصلاح برخی از این کاستی‌ها حرکت کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار همچنین با قابل اهمیت خواندن بهینه‌سازی مصرف آب در فضای سبز دستگاه‌های اجرایی، عنوان کرد: آب برای استان یزد موضوعی حیاتی و حساس است و ضرورت دارد تا با نگاه سخت‌گیرانه‌ در مصرف و استفاده با بهینه‌ترین روش‎ها در مصرف مناسب نسبت به این مسئله حساسیت داشته باشیم.

به گزارش مهر، در این جلسه گزارش مقایسه‌ ای از میزان مصرف انرژی در حوزه‌های مختلف استانداری و واحدهای تابع ارائه و تصمیمات لازم در جهت بهینه ‌سازی مصرف اتخاذ شد.

کد خبر 4720035

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =