والدین بازوی کمکی بهزیستی در نظارت بر مراکز آموزشی کودکان باشند

اصفهان-کارشناس مسئول امور کودکان و نوجوانان بهزیستی استان اصفهان گفت: والدین باید بازوی کمکی بهزیستی در نظارت بر مراکز آموزشی کودکان باشند.

عفت نجف پور در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع و شاد کودکانه در «هفته ملی کودک» اظهار داشت: به مناسبت روز جهانی کودک و «هفته ملی کودک» برنامه سه ساله های حسینی در امامزاده محمد برگزار می شود؛ در روز جهانی کودک اجرای طرح یک وعده غذای گرم در یکی از مناطق کم برخوردار با حضور مدیرکل بهزیستی و رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان انجام می شود.

وی افزود: برنامه های مشترک با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و پرواز بادبادک‌ها هم از برنامه های دیگر هفته «ملی کودک» است.

حضور کارشناسان نیروی انتظامی در مراکز آموزشی کودکان

کارشناس مسئول امور کودکان و نوجوانان بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه هفته «ملی کودک» با هفته «ناجا» همزمان شده است، ابراز داشت: دیدار مسئولان نیروی انتظامی با کودکان در این هفته برگزار می شود؛ کارشناسان نیروی انتظامی استان اصفهان با حضور در مراکز آموزشی کودکان را با فرهنگ ترافیک آشنا خواهند کرد.

وی بیان داشت: بازدید کودکان از موزه ها و مراکز فرهنگی و مذهبی از دیگر برنامه های هفته «ملی کودک» است و برای ترویج فرهنگ کتابخوانی، کودکان مراکز آموزشی تحت نظارت بهزیستی در جام باشگاه های کتابخوانی شرکت خواهند کرد.

اداره کنندگان مراکز آموزشی کودکان دارای مدرک مرتبط هستند

نجف پور با تاکید بر آنکه کودک و مسائل مربوط به کودکی دغدغه سازمان بهزیستی است، تصریح کرد: تمام تلاش این سازمان افزایش کمی و کیفی مراکز آموزشی در رشد و پرورش کودکان است.

وی ادامه داد: اگرچه برای تاسیس مراکز آموزشی فرد موسس و صاحب امتیاز می تواند مدرک غیرمرتبط داشته باشد اما اداره کننده واحدهای آموزشی باید مدرک کارشناسی به بالاتر با گرایش های علوم تربیتی، مشاوره، روانشناسی کودک و مددکاری اجتماعی با سوابق کاری و طی کردن دوره های آموزشی دارا باشند.

والدین یاری رسان نظارت بر عملکرد واحدهای آموزشی

کارشناس مسئول امور کودکان و نوجوانان بهزیستی استان اصفهان افزود: نظارت سازمان بهزیستی به صورت مداوم بر واحدهای آموزشی کودکان است اما والدین به عنوان بازوهای کمکی سازمان بهزیستی در نظارت بر عملکرد واحدهای آموزشی هستند و می توانند در تعاملی سازنده نقطه نظرات خود را به سازمان بهزیستی استان اصفهان منتقل کنند.

سقف شهریه تعیین شده ۸ میلیون تومان است

وی با بیان اینکه واحدهای آموزشی کودکان که تحت نظارت بهزیستی هستند به ۵ منطقه تقسیم شدند، گفت: مراکز آموزشی کودکان تحت نظارت بهزیستی، بر اساس معیارهای مشخص شده ستاره دریافت می کنند و متناسب با ستاره دریافت شده و منطقه ای که واقع شدند شهریه دریافتی آن مرکز تعیین می شود که این شهریه بین ۴ میلیون و ۷۰۰ تا ۸ میلیون تومان متغیر است.

نجف پور اضافه کرد: چند مرکز که عمدتا در مناطق برخوردار شهر اصفهان واقع شدند بیش از شهریه تعیین شده دریافت کردند که پرونده های آنها در اداره تعزیرات و اماکن در بررسی است.

وی گفت: طبق آخرین آمار اعلام شده، در استان اصفهان ۴۰ هزار کودک در ۴۰۰ مرکز آموزشی به فعالیت مشغولند. در شهرستان اصفهان هم ۲۰ هزار کودک در ۳۰۰ واحد آموزشی تحت نظارت بهزیستی رشد و پرورش می یابند.

کد خبر 4737593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =