صنعتگران و بازرگانان از صادرات انفرادی به خارج از کشور پرهیز کنند

کاشان - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت اصفهان ساختارسازی برای توسعه صادرات را امری لازم برشمرد و بیان داشت: صنعتگران باید از مدیریت و صادرات انفرادی به خارج از کشور پرهیز کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل نادری پیش از ظهر پنج شنبه در همایش توسعه صادرات کاشان با بیان اینکه امنیت ملی کشور در گرو امنیت اقتصادی است، اظهار داشت: امنیت ملی نیز بر دو مولفه  امنیت داخلی  و تاثیرگذاری در مجامع بین المللی استوار است.

وی با اشاره به اینکه برای فراهم آوردن امنیت داخلی باید امکانات به صورت عادلانه در سراسر کشور توزیع شود، ابراز داشت: دولت و بانکها نیز برای این مهم باید وامها و تسهیلات بدون بهره در اختیار مردم قرار دهند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت اصفهان با بیان اینکه ساختار اقتصادی کشور از وضعیت کنونی باید تغییر کند، تصریح کرد: اقتصاد کشور باید به سمت مولد شدن حرکت کند.

صنعتگران و بازرگانان از صادرات انفرادی به خارج از کشور پرهیز کنند

نادری ساختارسازی برای توسعه صادرات را امری لازم برشمرد و بیان داشت: صنعتگران باید از مدیریت و صادرات انفرادی به خارج از کشور پرهیز کنند.

وی عدم وجود شرکت های تخصصی صادرات در کاشان را یک معضل جدی برای منطقه دانست و اظهار داشت: وجود این شرکت ها می تواند باعث توسعه صادرات و افزایش تولید در منطقه باشد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت اصفهان با اشاره به وجود ۱۰ میز تخصصی توسعه صادرات در استان اصفهان ابراز داشت: دو میز تخصصی فرش ماشینی و گلاب برای رونق تولید و توسعه صادرات صنعتگران کاشانی در این شهر برپا می شود.

کاشان ظرفیت برگزاری سالیانه ۱۰ نمایشگاه بین المللی را دارد

در ادامه مدیر امور نمایشگاه های داخلی کشور  با بیان اینکه پیشینه صنعت نمایشگاهی در ایران به سال ۱۳۴۸ بر می گردد، اظهار داشت: صنعت نمایشگاهی در دنیا بیش از یک قرن سابقه دارد.

حمیدرضا آملی با اشاره به برگزاری ۲۶ دوره نمایشگاه بازرگانی در تهران ابراز داشت: قبل از انقلاب چهار دوره از نمایشگاه بازارگانی در تهران برگزار شد.

برپائی ۶۶۰ رویداد نمایشگاهی در کشور

وی با بیان اینکه ۶۶۰ رویداد نمایشگاهی در شهرها و استان های کشور برپا می شود، تصریح کرد: در نمایشگاه های تخصصی تهران بیشترین رویکرد بازاریابی و بازارداری در سطح بین المللی است.

مدیر امور نمایشگاه های داخلی کشور  با اشاره به اینکه این نمایشگاه ها قبلا مجری محور بود، بیان داشت: هم اکنون برگزاری نمایشگاه های کشور اغلب تشکل محور است.

حضور هیئت های بازرگانی خارجی یکی از ضرورت های برپائی نمایشگاه های تخصصی

وی حضور هیئت های بازرگانی خارجی را از جمله مهم ترین ضرورت های برگزاری نمایشگاه های تخصصی برشمرد و اظهار داشت: برگزاری همایش های جانبی و همچنین حضور اساتید و بخش دانشگاهی نیز از جمله ضرورت های دیگر برگزاری هر نمایشگاه است.

آملی افزود: برگزاری نمایشگاه های تخصصی می تواند ظرفیت تبدیل یک وارد کننده کالا را به تولید کننده داشته باشد.

مدیر امور نمایشگاه های داخلی کشور با بیان اینکه کاشان از نظر فرهنگی و اقتصادی دارای ظرفیت های ویژه است، ابراز داشت: کاشان ظرفیت برگزاری برگزاری ۱۰ نمایشگاه بین المللی را در طول سال دارد.

کد خبر 4755269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =