دادگستری البرز در زمینه منابع انسانی  در نقطه بحرانی قرار دارد

کرج- معاون منابع انسانی دادگستری استان البرز گفت: از حیث منابع انسانی دادگستری استان البرز بطور تقریبی در نقطه بحرانی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین اعظمی پیش از ظهر یکشنبه در آئین تودیع و معارفه معاون منابع انسانی دادگستری استان البرز که در سالن شهدای این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: بحث منابع انسانی در این نهاد در واقع پشتیبانی از همکاران قضائی است که در این مهم به شیوه تکریم آنها توجه می شود، از راهبردهای اصلی در دوره جدید منابع انسانی در دادگستری البرز خواهد بود و برنامه های مبتنی بر آن را دنبال می کنیم.

وی با اشاره به اهمیت تکریم برای ایجاد انگیزه کار در میان همکاران قضائی گفت: دومین راهبرد در حوزه منابع انسانی در دستگاه قضا بحث نحوه ایجاد انگیزه از باب انتصابات و جایگاه ها و پست ها است.

معاون منابع انسانی دادگستری استان البرز تاکید کرد: در بکارگیری نیروی انسانی تلاش خواهیم کرد معیارهای ارزیابی عینی باشد و رعایت تمامی معیارها و ضوابط را خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اهمیت موضوع صیانت در برنامه های حوزه منابع انسانی گفت: در خصوص بکارگیری همکاران در بخش اداری این هدف را با ارتقای سطح همکاران قضائی دنبال خواهیم کرد.

اعظمی با اشاره به اهمیت توجه به برنامه تحول قضایی بومی استان البرز و همچنین برنامه های تحولی کشوری در زمینه پیاده سازی راهبردهای حوزه منابع انسانی گفت: برنامه های عملیاتی منابع انسانی نیز از دیگر موارد مدنظر است که مسئله بومی سازی در آن مورد توجه است.

وی با تاکید بر اینکه به موضوع آموزش از دیگر مباحث مهم در حوزه منابع انسانی است، گفت: از حیث منابع انسانی دادگستری استان البرز بطور تقریبی در نقطه بحرانی قرار دارد به گونه ای که فعالیت حوزه قضا دربرخی شهرستانی البرز تنها با ۱۵درصد پست ها در حال فعالیت است و به غیر از بحث های ستادی، هیچکدام از شهرهای البرز به ۴۰درصدتصدی پست های تصدی نرسیده است.

معاون منابع انسانی دادگستری استان البرز بیان کرد: در سطح کشوری و در حوزه کادر قضایی و اداری، دادگستری استان البرز جزو سه استان آخر در کشور است و طبیعی است که وقتی کادر اداری و قضایی کافی نباشد بر رشد شاخص های قضایی و آمار کیفی آن نیز موثر باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید وضعیت تعداد کادر اداری قضایی البرز افزایش یابد، افزود:  امیدواریم تا یکماه و نیم آینده بتوانیم دوره کارآموزی قضایی را در البرز برگزار کنیم تا افرادی که این دوره را طی می کنند در آینده جذب دادگستری البرز شوند.

اعظمی گفت: البرز از وجود قضات با تجربه نیز رنج می برد، امید است با طرحی در خصوص فراخوان جذب قضات با تجربه این کمبودها را جبران کنیم‌، از طرفی بالا بردن سطح کیفی قضات نیز مدنظر است.

معاون منابع انسانی دادگستری استان البرز در پایان گفت: نشست های قضایی در حوزه آموزش را دنبال خواهیم کرد و برگزاری سلسله دوره هایی در حوزه های پژوهشی، تخصصی قضائی و در کنار آن گسترش آموزش های عمومی مدنظر است ، آموزش های مردمی و تهیه بروشورهای اطلاع رسانی مردمی نیز در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار مهر، در این آئین که با حضور حجت الاسلام سید توحید عاملی قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه  همراه بود، مهدی سهرابی درخشان معاون پیشین منابع انسانی دادگستری استان البرز تودیع و حسین اعظمی به عنوان معاون جدید منابع انسانی دادگستری البرز معارفه شد.

کد خبر 4762346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =