ریشه‌ها و بسترهای فساد باید خشکانده شوند

بوشهر - معاون مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه گفت: باید برای خشکاندن ریشه‌ها و بسترهای فسادزا تلاش جدی صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین مهدوی صبح شنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان بوشهر اظهار داشت: در عصر ارتباطات و عصر دانایی قرار داریم و امروز هم به طور طبیعی انتظارات از کارگزاران نظام بیشتر شده است.

معاون مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه اضافه کرد: باید در این عصر با بهره مندی از رقابت و فرصت از عنصر دانایی استفاده کنیم چرا که عنصر زمان را می‌توان امروز به عنوان یک ارزش افزوده در نظر گرفت.

وی بیان کرد: امروزه پرچم مبارزه با فساد به عنوان اولویت اول قوه قضاییه است و زمانی این موضوع اولویت کشور می‌شود که قوه مجریه و قوه مقننه نیز همراه با آحاد ملت در این مسیر حرکت کنند.

مهدوی تاکید کرد: در حوزه مبارزه با فساد باید به نحوی عمل کنیم که موجب خشکاندن ریشه‌ها و بسترهای آن شود و مسیر خشکاندن این فسادها در درجه اول شفافیت، درجه دوم مسئول سازی دستگاه‌ها است و درجه سوم برخورد قاطع نسبت به فساد است.

نیازمند اصل وحدت و همبستگی هستیم

وی اضافه کرد: از طرف دیگر ما باید آسیب شناسی هر مرحله را داشته باشیم و در حال حاضر که در مرحله مبارزه با فساد هستیم باید توجه به آسیب شناسی وضع موجود داشته باشیم به دلیل اینکه اگر در هر اموری توجه نباشد فرصت‌ها تبدیل به آسیب و تهدید خواهد شد.

مهدوی با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: نظر به فشارهای دشمن و شیطان بزرگ آمریکا ما نیازمند اصل وحدت و همبستگی هستیم و این وحدت و همبستگی باید بر پایه‌های انقلاب اسلامی یعنی اعتقادات مردم، رهبری و وحدت مردم به اقتضاء زمان کارآمد باشد.

معاون مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه مشارکت همه جانبه در امر انتخابات را مهم دانست و به پنج اصل انتخابات که اصل اول مشارکت، اصل دوم سلامت انتخابات، اصل سوم امنیت انتخابات، اصل چهارم رقابت در امر انتخابات و اصل پنجم انتخاب اصلح اشاره کرد.

وی تصریح کرد: اگر انقلاب سال ۵۷ ما شعارش مبارزه با استعمار و استبداد بود، شعار انقلاب دوم مبارزه با شیطان بزرگ و مبارزه با استکبار جهانی است.

عدم ملاحظه کاری نسبت به پرونده‌های فساد

 معاون مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه با تاکید بر زنده نگه داشتن یاد شهدا افزود: امروز باید شکرگزار این باشیم که ذیل پرچم مبارزه با فساد که ریاست قوه قضاییه این حرکت بزرگ را در پیش گرفته قرار گرفته ایم.

وی قاطعیت، شجاعت و عدم ملاحظه کاری نسبت به پرونده‌های فساد درون دستگاه را در جامعه اثرگذار خواند و گفت: ما باید در عمل، به مردم نشان دهیم که برای مبارزه با فساد، قوی و محکم پای آن ایستاده‌ایم و شایسته است مدیران نیز نسبت به افزایش نظارت در مجموعه خود اهتمام ویژه داشته و با متخلفین برخورد جدی کنند.

در پایان این مراسم از اقدامات علی دهقانی تقدیر به عمل آمد و سید هادی صداقت به عنوان رئیس جدید حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان بوشهر منصوب شد.

کد خبر 4766945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =