دستگاه قضایی با فتنه گران و آشوبگران باشدت برخورد کند

قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: با بصیرت مردم از این فتنه به سلامت عبور کردیم اما از دستگاه قضا انتظار داریم با آشوبگرانی که اموال عمومی را تخریب کردند با شدت برخورد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی برگزار شد با تبریک هفته بسیج اظهارداشت: به فرمان امام راحلی، این بسیجی بزرگ این نهاد پایه گذاری شد و امروز استعداد ۲۰ میلیون بسیجی را داریم و اعتقاد داریم مدرک بسیجی از مدارک دیگر ارزشمندتر است لذا بسیجی باید بیشتر تلاش کند تا شایسته این نام باشد.

وی در خصوص نشانه های بسیجی بودن هم گفت: ایمان به آخرت، اعتقاد به آخرت، صداقت و راستگویی از ویژگی های بسیجی است و بسیجی اهل دروغگویی و فریب و تهمت زدن نیست، بلکه شجاع و جسور است و غیر از خدا از چیزی نمی ترسد در مقابل مفسدین ایستادگی و و افشاگری می کند.

عابدینی افزود: بسیجی بصیرت دارد، دشمن شناس است و از آبروی خود می گذرد، توکل به خدا دارد، خسته نمی شود، مانند شهید حججی آرامش دارد و با خدا معامله می کند، بسیجی آرامش روحی دارد، خشم خود را به دشمن نشان می دهد و مهر و محبت را نثار دوست می کند و همیشه امیدوار است و فداکاری و از خود گذشتگی از دیگر ویژگی های بسیجی است و تا منافقین و مستکبران را به زانو درنیاورد از پا نمی نشیند.

شعار مرگ بر آمریکا برگرفته از قرآن است
 
 وی تصریح کرد: شعار مرگ بر آمریکا که در اقصی نقاط کشور سر داده می شود برگرفته از آموزه های قرآنی است و ملت ما هرگز زیر بار ظلم و ستم نمی رود و با زورگویان مبارزه می کند.

عابدینی بیان کرد: با این همه حوادث و فراز و نشیب های مختلف ادامه تفکر مذاکره با دشمن ساده لوحی است زیرا به گفته قرآن کسانی که در ظاهر به شما قول و تعهد می دهند وقتی زمان عمل فرا برسد خلف وعده می کنند و خدا می داند در دلهایشان چه می گذرد.

خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: دشمن وقتی ببیند شما موشک، دانش هسته ای، علم و دانش دفاعی دارید نگران می شود و اگر ببیند در میان شما تفرقه و دو دستگی و اختلاف وجود دارد، جسور شده و با توطئه های مختلف وارد میدان می شود.

عابدینی افزود: اگر اهل تقوا باشید و حول محور ولایت قرار گیرید دشمن هیچ غلطی نمی تواند انجام دهد.

فتنه ها را پشت سر می گذاریم

امام جمعه قزوین در ادامه به حوادث اخیر اشاره کرد و گفت: وقایع اخیر نشان داد دشمنان همچنان فتنه هایی را به کشور تحمیل کردند و همه رسانه ها را بکار گرفتند تا به نظام آسیب بزنند البته آشوبگران تعدادشان اندک بود و شاید حدود ۲ هزار نفر آشوبگر بودند که دست به اسلحه بردند و اموال عمومی را آتش زدند و تخریب کردند که با آنها برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: با کسی  که اعتراض معمولی داشته کاری نداریم اما کسی که اموال مردم و عمومی را آتش زده و تیراندازی کرده و عده ای را شهید کرده با شدت باید برخورد شود و انتظار داریم دستگاه قضا با فتنه گران که فتنه آنها ثابت شده با قاطعیت برخورد کند.

عابدینی گفت: واقعا از همه ملت ایران که مثل گذشته فتنه گران را تشخیص دادند و بساط آنها را جمع کردند بویژه از مردم قزوین و موقع شناسی آنها تشکر می کنیم که به دشمن فرصت ندادید کوچکترین خسارتی به شهر ما وارد کنند که این هوشیاری بیانگر فرهنگ بالای شماست.

وی اظهارداشت: از نیروی انتطامی، سپاه پاسداران، بسیج، اطلاعات، نیروهای امنیتی و دولتی ها در استان تشکر می کنیم که در مقابل فتنه انگیزان درست عمل کردند و پیشگیری خوبی صورت گرفت و حادثه ای در استان رخ نداد.

امام جمعه قزوین افزود: وقتی فتنه ای رخ می دهد امنیت، اقتدار و آرامش کشور به خطر می افتد و اموال غارت شده و عده ای کشته می شوند لذا همه باید از نیرنگ و فتنه ها به خدا پناه ببریم و از خدا کمک بخواهیم تا دشمنان سرشکسته شوند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین اظهارداشت: به لطف الهی یک فتنه دیگر را پشت سر گذاشتیم و از دستگاه قضایی انتظار داریم با آشوبگران برخورد جدی کند.

خطیب جمعه قزوین به مشکلات اقتصادی هم اشاره کرد و گفت: در این شرایط از افرادی که تمکن خوبی دارند انتظار داریم به فکر زیردستان باشند و اگر مدیر دستگاهی هستید به فکر کارمندان و کارگران خود باشید و از وضعیت آنها مطلع شوید.

خطیب جمعه قزوین با تبریک روز نیروی دریایی در خصوص نبرد قهرمانانه ناوچه پیکان و آغاز هفته روشندلان هم مطالبی بیان کرد.

امام جمعه قزوین از مردم خواست در راهپیمایی میثاق با ولایت و حمایت از اقتدار و امنیت کشور که فردا شنبه ساعت ۱۰ صبح در قزوین برگزار می شود شرکت کنند.

کد خبر 4778059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =