اشتغال ۶۸.۸۶ درصدی دانش آموختگان کارشناسی ارشد دانشگاه کاشان

کاشان - معاون پژوهشی دانشگاه کاشان از اشتغال ۶۸.۸۶ درصدی دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه خبر داد.

مجید منعم زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه دانشگاه کاشان در بین دانشگاه ها و موسسات اموزش عالی کشور درباره جذب دانش آموختگان کارشناسی ارشد رتبه پنجم را دارد، اظهار داشت: طبق بررسی های دفتر ارتباط با صنعت معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بر اساس داده های خروجی طرح پایش، ۶۸.۸۶ درصد دانش آموختگان کارشناسی ارشد دانشگاه کاشان جذب بازار کار شده اند.

وی ابراز داشت: دانشگاه های علم و صنعت ایران، امام رضا(ع) مشهد مقدس، اراک و خلیج فارس در این رتبه بندی بالاتر از دانشگاه کاشان قرار دارند.

رتبه پنجم دانشگاه کاشان در بین دانشگاه های جامع ایران ۲۰۲۰

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان با اشاره به کسب رتبه پنجم این دانشگاه در بین دانشگاه‌های جامع در نظام رتبه بندی یو اس نیوز ۲۰۲۰ تصریح کرد: دانشگاه کاشان در این نظام رتبه بندی با امتیاز ۲۸ ، بعد از دانشگاه‌های تهران، تبریز، شیراز و فردوسی مشهد در جایگاه پنجم دانشگاه‌های جامع و رتبه ۱۶ در بین مجموع دانشگاه‌های برتر ایران قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دانشگاه کاشان در بین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۰ در رتبه ۱۱۷۲ قرار دارد، بیان داشت: در سال ۲۰۱۹ رتبه جهانی دانشگاه کاشان ۱۱۸۲ بود که نسبت به سال گذشته ده رتبه در این نظام رتبه بندی دانشگاه کاشان صعود کرده است.

منعم زاده ارائه با اشاره به اینکه ۳۱ دانشگاه از ایران در این نظام رتبه بندی در بین برترین های جهان قرار گرفته است، افزود: محوریت اصلی بررسی های انجام شده در این نظام بر اساس فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی است.

وی از وجود ۱۷ آزمایشگاه در آزمایشگاه مرکزی دانشگاه کاشان خبر داد و ابراز داشت: در این مجتمع آزمایشگاهی که عضو شبکه آزمایشگاه های علمی ایران است بیش از ۵۰ خدمت آزمایشگاهی به دانشجویان، پژوهشگران و محققین دانشگاه کاشان و سایر دانشگاه های ایران ارائه می شود.

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان افزود: مجتمع آزمایشگاه مرکزی دانشگاه کاشان در سال ۱۳۹۶ رتبه نخست آزمایشگاه های مرکزی کشور را به دست آورده است

کد خبر 4782218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =