شرکت ۲۸۴ زائر مرد و ۴۳۹ زائر زن در طرح کشوری زائران رضوی

مشهد - مدیرکل امور اجتماعی سازمان اوقاف گفت: امسال ۲۸۴ زائر مرد و ۴۳۹ زائر زن از سراسر کشور، در طرح زائران رضوی شرکت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا معمدی مقدم، مدیر کل امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه بعد از ظهر چهارشنبه در اختتامیه طرح زائران رضوی، ضمن اشاره به گزارش این طرح، اظهار کرد: اداره کل اجتماعی هرسال هفت طرح اجتماعی را با همکاری استان‌ها از محل موقوفات مرتبط به اجرا درمی‌آورد. این هفت طرح شامل طرح‌های دست‌های مهربانی (کمک به فقرا و مستمندان)، مهر تحصیلی (ویژه دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل)، مهر تندرستی (ویژه دارو، درمان و بهداشت)، پیوند آسمانی (تهیه جهیزیه)، شمیم حسینی (کمک به هیئات مذهبی برای تعمیم شعائر به جغرافیای ایران اسلامی)، زائران حسینی (اعزام زائران اولی‌ها به عتبات عالیات) و زائران حرم رضوی است.

وی ضمن اشاره به طرح زائران حرم رضوی، بیان کرد: هفتمین دوره طرح زائران رضوی در دو مرحله که در ۲۷  آبان و چهارم تا هفتم آذرماه در تقویم سازمان اوقاف و امور خیریه ثبت شده است، اجرا شد.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات سامانه جامع موقوفات، ۷۳۰ نیت برای کمک به زوار امام رضا (ع) داریم. مدعوین زائر اولی‌ها و یا کسانی که در ۱۵ سال اخیر توفیق زیارت نداشتند، شامل خدام ثابت و افتخاری مساجد و بقاع متبرکه بودند و امسال دانشجویان دانشگاه‌های علوم قرآنی را نیز در این سبد قرار دادیم. در مجموع ۲۸۴ زائر مرد و ۴۳۹ زائر زن در این طرح شرکت کردند.

در ادامه نشست، خانم بهرامی، مادر شهید بهروز صبوری، به بیان خاطراتی از شهید پرداخته و اظهار کرد: بهروز ۱۷ سال و ۲۰ روزش بود که از مدرسه برگشت و گفت که مدیرمان گفته است امام گفتند ۱۸ ساله‌ها به جبهه بروند. از پدرش اجازه خواست که برود و پدرش گفت اجازه‌ات با مادرت است. من هم برایش ساک بستم. گفت که ۴۰ روز دیگر برمی‌گردد و آن ۴۰ روز تبدیل به  ۳۱ سال شد.

وی اضافه کرد: من پسرم، دست و سرش را برای مملکتم دادم. من جوانم را در راه کشورم دادم، شما هم برای کشورتان خدمت کنید.

کد خبر 4783017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =