مبارزه با موادمخدر و توانمند سازی معتادین اولویت استان تهران است

تهران- استاندار تهران گفت: مبارزه با موادمخدر و توانمند سازی معتادین اولویت استان تهران است.

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی پیش از ظهر سه شنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران طی سخنانی اظهرا داشت: در خصوص زنان معتاد باید با تمام قوا نسبت به ساماندهی آنها و افزایش ظرفیت مراکز پذیرش اقدام کنیم.

محسنی بندپی افزود: مبارزه با مواد مخدر و توانمند سازی معتادین اولویت استان است و واقعیت این است که در واگذاری مراکز بهاران بر شهرداری و شورای شهر تهران یک بوروکراسی دست و پاگیر حاکم است و اینکه مراکز بهاران به چه نهادی واگذار شود مهم نیست بلکه نفس عمل به قانون از سوی شهرداری تهران برای ما اهمیت دارد.

استاندار تهران گفت: شهرداری تهران باید برنامه های خود را در خصوص ماده ۸۰ به ستاد ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه در مرکز اخوان شهرستان ملارد که با عدم وجود آب شرب روبرو هستیم با کمک آبفا روستایی و منابع فرمانداری ملارد مقرر شد نسبت به تامین آب شرب این مرکز اقدام کنیم بیان داشت: دو گروه سنی و جنسی کودکان و زنان در بحث مبارزه با مواد مخدر برای ما حائز اهمیت است و برای تجهیز مراکز ماده ۱۶ و بهره مندی از آب شرب سالم ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده خواهد شد و در حال حاضر نزدیک به ۱۵ هزار شامل مرد و زن در مراکز نگهداری معتاد متجاهر نگهداری می شود.

محسنی بندپی افزود: نگاهی که دستگاه های قضایی اعم از دادستانی و دادگستری در پیگیری مصوبات ستاد دارند قابل تقدیر است و در مراکز فشافویه نزدیک به ۶ هزار ظرفیت خالی وجود دارد اما به دلیل عدم وجود آمبولانس نتوانسته ایم از این ظرفیت بهره بگیریم.

استاندار تهران با بیان اینکه امروز شرکت مدیران در جلسه مبارزه با مواد مخدر که به نوعی مقابله با آسیب اجتماعی اعتیاد است یک ضرورت است  گفت: عدم حضور برخی مدیران در این جلسه هیچ توجیهی ندارد.

کد خبر 4787608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =