«کش و قوس» لیگ برتر بسکتبال به خاطر «لج و لجبازی»

آخرین دیدار نیم فصل نخست لیگ برتر بسکتبال در حالی دوشنبه برگزار خواهد شد که یکی از دیدارهای معوقه این مرحله با وجود تعیین دو زمان، هنوز برگزار نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم های بسکتبال مس کرمان و مهرام تهران روز دوشنبه مقابل هم به میدان می روند تا دیدار معوقه خود از هفته ششم لیگ برتر بسکتبال را برگزار کنند. طبق برنامه ریزی فدراسیون، با برگزاری این دیدار پرونده لیگ برتر بسکتبال در نیم فصل بسته شده و تیم ها به استقبال نیم فصل دوم و دیدارهای خود در این مرحله می روند. این در حالی است که هنوز دیدار تیم های ذوب آهن و شهرداری گرگان با وجود زمان های تعیین شده، برگزار نشده است.

«لج و لجبازی» در لیگ حرفه ای بسکتبال

قرار بود دیدار تیم های ذوب آهن و شهرداری گرگان از هفته پنجم لیگ برتر بسکتبال در اصفهان برگزار شود. مهران شاهین طبع و شاگردانش در تیم شهرداری گرگان حتی برای انجام این بازی به اصفهان هم سفر کردند اما به خاطر شرایط این شهر و تصمیمی که شورای تامین برای لغو مسابقه گرفت، آنها بدون انجام بازی و تعیین نتیجه آن به شهرشان بازگشتند.

با تصمیم کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال، برگزاری این دیدار معوقه به بعد از اتمام دیدارهای نیم فصل نخست موکول شد. بر همین اساس قرار بود پنجشنبه گذشته (۲۸ آذرماه) این دیدار برگزار شود. گرگانی ها برای انجام مسابقه به اصفهان سفر کردند اما به خاطر برنامه پروازی، با تاخیر چند ساعته به مقصد رسیدند و به همین دلیل ساعت تمرین رسمی قبل از مسابقه را از دست دادند.

به همین دلیل از سوی شهرداری گرگان درخواستی مبنی بر تعویق مسابقه مطرح شد. این درخواست موافقت فدراسیون را به همراه داشت و به این ترتیب قرار شد تا این دیدار معوقه با یک روز تاخیر در روز جمعه برگزار شود اما غیبت مهران حاتمی و شاگردانش در تیم ذوب آهن این بازی را هم لغو کرد!

اصفهانی ها مدعی هستند که تاخیر در پرواز و از دست دادن ساعت تمرین رسمی فقط یک بهانه بوده برای گرگانی ها تا آنها زمان لازم برای رسیدن «رایان ریچاردز» بازیکن خارجی خود را مهیا کنند. به همین دلیل اعضای کادر فنی و بازیکنان تیم ذوب آهن اصفهان با وجود نامه ای که از فدراسیون مبنی بر برگزاری بازی در روز جمعه دریافت کرده بودند، اصلا در زمان مقرر در محل مقرر برای بازی حاضر نشدند.

اینگونه شد که روز گذشته تیم شهرداری گرگان همراه با تیم داوری که قرار بود بازی را قضاوت کنند در محل سالن حاضر شدند اما با درهای بسته مواجه شدند و حتی نتوانستند وارد سالن شوند.

بدین ترتیب دومین زمان تعیین شده برای برگزاری دیدار معوقه تیم های ذوب آهن اصفهان و شهرداری گرگان هم لغو شد بدون اینکه سرانجام نتیجه بازی مشخص شود. با این شرایط البته بعید است زمان دیگری برای این بازی تعیین شود و احتمالا کمیته انضباطی در مورد آن تصمیم خواهد گرفت.

دبیر فدراسیون بسکتبال: منتظر گزارش ناظر هستیم که در خیابان تنظیم شد!

مسعود عماری دبیر فدراسیون بسکتبال در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه گفت: تاخیر پرواز به اصفهان که باعث معطلی ۱۲ - ۱۰ ساعته بازیکنان شهرداری گرگان در رسیدن به اصفهان شد موضوعی بود که فدراسیون به طور کامل و مستند در جریان آن قرار گرفت. به همین دلیل بود که با درخواست گرگانی ها برای تعویق زمان مسابقه موافقت شد. این موضوع را هم به صورت مکتوب به اصفهانی ها اطلاع رسانی کردیم.

وی تصریح کرد: با این حال مربیان و بازیکنان ذوب آهن حتی در محل سالن هم حاضر نشدند. این رفتار اصلا حرفه ای و در شان باشگاهی بزرگ و با تجربه مانند ذوب آهن نبود به خصوص که روز گذشته نماینده فدراسیون را هم به سالن راه ندادند. او در خیابان صورت جلسه لازم برای این بازی را تنظیم کرد!

دبیر فدراسیون بسکتبال همچنین در مورد موضوعات مطرح پیرامون بازیکن خارجی شهرداری گرگان و ادعای مسئولان تیم ذوب آهن در این ارتباط، گفت: این موضوع درست نیست؛ رضایتنامه ریچاردز باید تا قبل از ساعت تعیین شده برای بازی روز پنجشنبه به دست‌مان می رسید که اینگونه نشد. با این حساب او اصلا برای بازی روز جمعه هم نمی توانست در ترکیب تیم شهرداری گرگان قرار بگیرد. نمی دانم مسئولان ذوب آهن چرا بهانه تراشی کردند.

وی با بیان اینکه منتظر دریافت گزارش ناظر مسابقه هستیم تا در مورد آن تصمیم گیری کنیم در پاسخ به این پرسش که «آیا احتمال دارد زمان دیگری برای این دیدار معوقه تعیین شود؟» گفت: به هر حال باید تصمیم منصفانه ای بگیریم. شهرداری گرگان برای این بازی و دو سفری که به اصفهان داشته در مجموع ۸۰ - ۷۰ میلیون هزینه کرده اما در نهایت بازی برگزار نشد. ضمن اینکه ما به صورت مکتوب تعویق بازی و برگزاری آن در روز جمعه را به ذوب آهن اعلام کردیم. این تیم باید از تصمیم فدراسیون تبعیت می کرد.

عماری تصریح کرد: تلاش فدراسیون برگزاری لیگ بدون حاشیه است. بهتر است تیم ها هم در این زمینه همکاری لازم را با ما داشته باشند. تلاش‌مان این است در مورد این بازی هم هرچه زودتر تصمیم گیری و اطلاع رسانی کنیم.

کد خبر 4803309

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =