۵ عنوان برتر پژوهشی جشنواره فرهیختگان از آن دانشگاه آزاد یزد شد

یزد ـ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد استان از کسب پنج عنوان برتر پژوهشی جشنواره ملی فرهیختگان توسط اساتید دانشگاه آزاد سلامی یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه طباطبایی، بعدازظهر دوشنبه در نشستی خبری با اشاره به برگزاری جشنواره ملی فرهیختگان در تهران اظهار داشت: از استان یزد ۳۷ اثر به این جشنواره ارسال شد و پنج عنوان برتر پژوهشی از آن اساتید دانشگاه آزاد یزد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه تحقیق و پژوهش به دنبال انجام اقدامات بنیادین هستیم، افزود: در همین راستا مجوز مرکز تحقیقات گیاهان دارویی و پلیمر را دریافت کرده‌ایم و به زودی فعالیت‌های جدی تری در این مراکز انجام خواهد شد.

طباطبایی تاکید کرد: تلاش ما این است که از دانشگاه آزاد اسلامی، یک شرکت فناور فارغ التحصیل شود نه یک دانشجوی بیکار که البته خوشبختانه در این زمینه موفقیت‌هایی نیز کسب کرده‌ایم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد با بیان اینکه گرچه فرصت‌های مطالعاتی کم داشته‌ایم اما در دو سال اخیر اتفاقات خوبی رقم است، عنوان کرد: سه فرصت مطالعاتی خارج از کشور و یک فرصت مطالعاتی در داخل کشور داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه حضور اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در صنعت از دو سال پیش در یزد کلید خورد، افزود: این موضوع به تازگی توسط وزارت علوم به عنوان فرصت مطالعاتی در صنعت به مراکز دانشگاهی ابلاغ شده است.

طباطبایی ادامه داد: همه تلاش ما قدم گذاشتن در مسیر فناور کردن و اقتصاد بنیان کردن دانشگاه است و خوشبختانه در این مسیر قدم‌های بسیار خوبی نیز برداشته‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد افزایش رشته‌های مقاطع مختلف تحصیلی از سال ۹۵ تاکنون عنوان کرد: در مقطع کارشناسی تعداد رشته‌ها از ۶۶ رشته در سال ۹۷ به ۸۵ رشته در سال جاری رسیده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: در مقطع کارشناسی ارشد نیز تعداد رشته هاز از ۱۰۳ مورد در سال ۹۷ به ۱۰۷ رشته در سال جاری رسیده است.

وی یادآور شد: در مقطع دکترا نیز در مجموع ۳۳ رشته محل در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان یزد دایر است.

طباطبایی همچنین با اشاره به اینکه امسال تعداد دانشجویان در سراسر کشور با کاهش مواجه بود، افزود: با این وجود دانشگاه آزاد یزد جزو برترین‌های افزایش رشد دانشجو بود و با رویکرد جدیدی که داریم، امیدواریم بتوانیم در سال‌های آینده تأثیر همگانی همانند سالهای تأسیس دانشگاه داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد مراکز مشاوره دانشگاه آزاد یزد عنوان کرد: در حال حاضر دو مرکز مشاوره در زمینه‌های مسائل خانوادگی، تحصیلی، شغلی، شخصیت شناسی و بسیاری دیگر از زمینه‌ها، خدمات ارائه می‌دهد.

کد خبر 4805875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =