حضور ۵۲ اثر فراخوانی در دوسالانه مجسمه‌سازی تهران قطعی شد

دبیر هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران از حضور ۵۲ اثر که از طریق فراخوان به این رویداد ارسال شدند و همچنین از ۱۰۰ اثر مدعو و پروژه کیوریتوریال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران ۱۶ اسفندماه در باغ کتاب تهران آغاز به کار می‌کند و تا اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در محوطه باغ کتاب و اراضی عباس آباد برقرار خواهد بود.

محمود بخشی دبیر هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران درباره آثاری که به این دوسالانه راه یافتند، به خبرنگار مهر گفت: حضور ۵۲ اثر که از طریق فراخوان ارسال شدند، در دوسالانه قطعی شده است و همچنین ۱۰۰ اثر به صورت مدعو و پروژه کیوریتوریال قطعی شده است که البته تعداد این آثار در حال افزایش است.

وی افزود: هنرمندانی که از آنها برای حضور در دوسالانه هشتم دعوت کردیم شامل هنرمندان مجسمه‌ساز و هنرمندان دیگر رشته‌های هنری بین رشته‌ای می‌شوند.

بخشی با اشاره به برپایی کارگاهی برای ساخت آثار دوسالانه، گفت: ۱۵ بهمن ماه کارگاهی در محل‌های تعیین شده در محوطه بیرونی اراضی عباس آباد برگزار می‌شود تا هنرمندانی که قرار است آثارشان را در محل بسازند یا قطعاتی از آن را بسازند، کارشان را آغاز کنند و ما نیز امکاناتی را در اختیار آنها قرار خواهیم داد.

وی در پایان بیان کرد: همچنین دبیرخانه دوسالانه از اواخر آبان ماه، چهار کارگاه آموزشی را با همراهی پژوهشگران، هنرمندان، کیوریتورها، مدیران گالری‌ها، گروه‌های ویراستاری و با حضور ۴۰ شرکت‌کننده برگزار کرد تا گروه‌های مستندنگاری با شرکت در این کارگاه‌ها برای تهیه گزارش تصویری و نوشتاری، آموزش ببینند و به تنظیم دستورالعملی برای همکاری هنرمند و گروه مستندنگاری برسند.

کد خبر 4819877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 13 =