بهترین روش گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان چیست؟

تحصیل رایگان و استفاده از بورس های تحصیلی مورد توجه بسیاری از دانشجویان سراسر جهان است. جهت گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان و گرفتن اطلاعات لازم به صورت رایگان ما شما را یاری خواهیم کرد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، تحصیل رایگان و استفاده از بورس‌های تحصیلی مورد توجه بسیاری از دانشجویان سراسر جهان است و دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند در تلاشند تا در مورد راهنمای گرفتن بورسیه تحصیلی رایگان اطلاعات لازم را کسب کنند تا بتوانند به صورت رایگان تحصیل نمایند.

بورسیه‌های تحصیلی کمک بلاعوضیست که دانشگاه و مراکز آموزشی تحت شرایطی در اختیار دانشجویان قرار داده و برای ادامه تحصیل این افراد به آن‌ها کمک می‌کند.

هر دانشگاه و کشوری بر اساس شرایطی کمک هزینه تحصیلی در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار می‌دهد و برای این که در مورد بورسیه تحصیلی رایگان اطلاعات لازم را کسب کنید باید با افراد آگاه در این زمینه مشورت کرده و یا با دانشگاه‌ها مکاتبه نمائید.

معمولاً کمک هزینه تحصیلی در بیشتر مواقع به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری تعلق می‌گیرد اما در شرایطی می‌توان برای تحصیل در مقطع لیسانس نیز از کمک هزینه تحصیلی استفاده کرد.

دانشجویانی که رزومه ای قوی در رشته تحصیلی خود دارند، شانس بالاتری برای دریافت فاند، اسکالرشیب یا همان کمک هزینه تحصیلی خواهند داشت.

برای دریافت بورسیه، بسیاری از دانشجویان با دانشگاه مورد نظر مکاتبه کرده و شرایط اخذ کمک هزینه تحصیلی را از دانشگاه می‌پرسند؛ بعضی دیگر از دانشگاه فقط از طریق اساتید، بورسیه اعطا می‌کنند، یعنی دانشجو باید رزومه خود را برای استاد بفرستد، اگر استاد مربوطه رزومه فرد را تأیید کند، دانشگاه درخواست دانشجو برای تحصیل و کمک هزینه تحصیلی را قبول می‌کند. معمولاً برای تحصیل در مقطع دکتری، دانشجویان این روند را در پیش گرفته و به طور مستقیم با اساتید مکاتبه می‌کنند.

نحوه دریافت کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه‌های خارج از کشور

قدم اول

برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور، انتخاب کشور مقصد است. با توجه به این که هر کشور شرایط خاصی برای اعطای کمک هزینه تحصیلی دارد، دانشجو باید در این زمینه اطلاعات لازم را کسب کرده و با دقت کشور مقصد را انتخاب نماید. یکی از سایت‌هایی که برای کسب اطلاعات می‌توانید به آن مراجعه کنید سایت مشاوره مهاجرت ایران مهاجر https://iranmohajer.net/ است.

قدم دوم

باید برای انتخاب دانشگاه اقدام کرد. شرایط اعطای کمک هزینه تحصیلی در وب سایت هر دانشگاه نوشته شده و دانشجو باید از طریق مکاتبه با دانشگاه از این شرایط مطلع شود؛ می‌توان از افراد آگاه در این زمینه نیز برای دریافت اطلاع بروز و صحیح کمک گرفت.

قدم سوم

که به اخذ کمک هزینه تحصیلی کمک می‌کند، نمره زبان بالاست. به طور کلی گفته می‌شود نمره آیلتس ۷ و نمره تافل بالای ۱۰۰ شانس دانشجو را برای اخذ بورسیه بالاتر می‌برد.

قدم چهارم

برای دریافت کمک هزینه تحصیلی، تکمیل مدارک و رزومه است. مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را از طریق مکاتبه با دانشگاه جمع آوری کرده و در زمان مناسب ارسال نمائید.

داشتن رزومه قوی در رشته تحصیلی مربوطه، شانس دانشجو را برای دریافت کمک هزینه تحصیلی بیشتر می‌کند. داشتن مقاله، طرح‌های تحقیقاتی، ثبت اختراع، شرکت در سمینارها و کارگاه‌های آموزشی معتبر و… همه و همه به دانشجو کمک می‌کند تا بتواند از بورسیه تحصیلی رایگان استفاده نماید.

قدم پنجم

ارسال رزومه برای دانشگاه است. رزومه تکمیل شده و کار شده خود را برای دانشگاه‌ها یا اساتید بفرستید. بهتر است قبل از ارسال رزومه نحوه نوشتن رزومه را بیاموزید تا روزمه را بر اساس استانداردهای مربوطه تکمیل و ارسال کنید؛ معمولاً رزومه بهتر است به اصطلاح مختصر و مفید باشد.

دانشجویان در زمان ارسال درخواست پذیرش از دانشگاه‌ها باید درخواست اخذ بورسیه تحصیلی را هم ارسال کنند. دانشگاه بعد از بررسی رزومه و پرونده دانشجو میزان اخذ کمک هزینه تحصیلی و شرایط آن را در برگه پذیرش اعلام می‌کند.

قدم ششم

بعد از تأیید رزومه ارسال مدارک مورد نیاز دانشگاه است. مدارک مورد نیاز را بر اساس مطالب نوشته شده در سایت دانشگاه‌ها مطالعه کرده و با با دانشگاه مکاتبه کرده و لیست مدارک مورد نیاز را دریافت و تکمیل نمائید. ممکن است بعضی از مدارک مورد نیاز دانشگاه را نداشته باشید، در این صورت بهتر است به دانشگاه ایمیل زده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

قدم آخر

در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه برای دریافت ویزا و مهاجرت تحصیلی اقدام نمایند.

همانطور که گفته شد، دانشجویان می‌توانند از کمک هزینه‌های تحصیلی استفاده کنند، به شرط آن که شرایط مربوط به هر کشور و دانشگاه را به خوبی مطالعه کرده و یا در این مورد با افراد متخصص مشورت کرده و بر اساس شرایط موجود و با توجه به رزومه خود برای اخذ پذیرش و دریافت بورس تحصیلی رایگان اقدام نمایند. توصیه می‌شود برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی رایگان با یک بار جواب رد نا امید نشوید و با پیگیری‌های مداوم برای اخذ بورسیه رایگان و تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور تلاش نمائید و با افراد متخصص مشورت کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 4824122

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =