شهرداری همدان فرهنگ کتابخوانی را تقویت می‌کند

همدان-شهردار همدان گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب بعد از ۴ سال وقفه اقدام خوبی در همدان بود و ما به دنبال این هستیم تا بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را در سطح شهر همدان گسترش دهیم.

عباس صوفی در حاشیه نمایشگاه کتاب در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در همدان اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه کتاب در همدان اقدام بسیار خوبی بود که بعد از ۴ سال وقفه با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان برگزار شد و شهرداری نیز در نهایت بضاعتی که داشت به این موضوع کمک کرد.

وی افزود: اعتقاد دارم برگزاری نمایشگاه فرهنگی قطعاً می‌تواند در بالا بردن فرهنگ عمومی شهر کمک کند و موضوع کتاب و کتابخوانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

شهردار همدان با بیان اینکه آگاهی عمومی مردم در گرو گسترش فرهنگ کتابخوانی است، گفت: شهرداری همدان به عنوان یکی از اقدامات فرهنگی حمایت از این موضوع را در دستور کار دارد و امیدواریم این اتفاقات خوب در جای‌جای شهر بیفتد و ما هم حمایت خواهیم کرد.

صوفی خاطرنشان کرد: برگزاری اینگونه نمایشگاه‌های فرهنگی قطعاً موجب توسعه شهر در حوزه‌های مختلف خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری همدان در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیان کرد: دو کار خوبی که ما انجام دادیم اول تفاهم نامه‌ای بود که با اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان امضا کردیم، چند فرهنگسرای شهرداری را در اختیار این اداره کل قرار داده‌ایم که کتابخانه‌های عمومی در این فرهنگسراها ایجاد شده است.

شهردار همدان عنوان کرد: همچنین یکی دیگر از اقدامات خوبی که به دنبال آن هستیم اینکه بتوانیم با همکاری ارشاد و اداره کل کتابخانه‌ها موضوع کتابخوانی را در پارک‌های همدان گسترش دهیم.

کد خبر 4824926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =