عامل ۱۰ درصد حوادث ترافیکی در مازندران بانوان هستند

ساری - رئیس پلیس راهور مازندران با بیان اینکه ۱۳۱ هزار گواهینامه از سال ۹۳ تا ۹۷ برای بانوان در استان صادر شد، گفت: عامل بروز ۱۰ درصد حوادث ترافیکی بانوان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ مهدی باقری ظهر پنجشنبه در همایش بانوان فرهنگ یار در ساری با اظهار اینکه افتخار پلیس این است که از حضور اقشار مختلف از جمله بانوان برای مسائل ترافیکی استفاده کند، افزود: بانوان مظهر نظم و انضباط و مهر و محبت هستند که می‌تواند در مسائل انضباط ترافیکی کمک کننده باشد.

وی افزود: بانوان فرهنگ یار به عنوان سفیران فرهنگی در حوزه ترافیک هستند و باید با کمک یکدیگر، میزان حوادث را کاهش دهیم.

سرهنگ باقری با اظهار اینکه همه باید براساس وظایف نسبت به رعایت انضباط ترافیکی و کاهش تصادف اقدامات اساسی داشته باشیم، گفت: امروز پلیس به تنهایی نمی‌تواند برای کاهش حوادث ترافیکی کاری کند و باید همه اقشار به کمک پلیس بیایند.

رئیس پلیس راهور مازندران با اشاره به اینکه یک میلیون و ۶۶۶ هزار نفر از جمعیت استان را بانوان تشکیل می‌دهند، خواستار استفاده از ظرفیت این قشر به عنوان فرهنگ یاران پلیس در استان شد و گفت: از سال ۹۳ تا ۹۷ بالغ بر ۱۳۲ هزار نفر از بانوان استان گواهینامه رانندگی دریافت کردند وشمار بانوان برای دریافت گواهینامه روز به روز افزایش یافته است.

وی با اظهار اینکه ۱۰ درصد تصادفات استان مازندران مختص بانوان است، تصریح کرد: ارتقای رفتار صحیح و ایده آل ترافیکی با نقش گسترده بانوان محقق می‌شود تا بتوانیم به اهداف مدنظر برسیم.

سرهنگ باقری کاهش سوانح رانندگی را از دیگر اهداف برشمرد و گفت: ماحصل نظم و انضباط منجر به کاهش حوادث ترافیکی خواهد شد.

کد خبر 4827311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =