احیای شرکت های دانش بنیان با حمایت ویژه بانک ملی ایران

مدیران بانک ملی ایران به همراه تعدادی از اصحاب رسانه امروز از یکی از شرکت های دانش بنیان و تامین کننده نیاز صنایع خودروسازی کشور بازدید کردند.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، به نقل از بانک ملی ایران، این بانک با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و در راستای حمایت از سیاست‌های دولت توجه به بخش تولید را سرلوحه امور خود قرار داده است. از این رو در سال ۹۶ تعداد ۱۰۱ هزار و ۳۴۳ فقره تسهیلات به ارزش ۱۳۹ هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال و در سال ۹۷ تعداد ۱۰۵ هزار و ۳۱۶ فقره تسهیلات به ارزش ۱۹۵ هزار و ۶۱۵ میلیارد ریال به بخش تولید تخصیص داده است. همچنین سهم بخش تولیدی از تسهیلات بانک در سال جاری معادل ۱۹۱ هزار و ۴۸۵ میلیارد ریال بوده است.

از سویی با توجه به تحریم‌ها و مشکلات ارزی تولیدکنندگان، بانک ملی ایران تلاش کرده تا با صدور حواله‌های ارزی و بهره مندی از شبکه گسترده شعب ارزی خود در خارج از کشور، یاری رسان تولیدکنندگان داخلی باشد.

این بانک همواره در تلاش بوده تا در شرایط سخت در کنار صاحبان کسب و کار باشد و با ارائه تسهیلات سرمایه در گردش نقش اثرگذاری در جهت رونق تولید داخلی کشور داشته باشد. بر این اساس مجموع تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران به بخش‌های مختلف اقتصادی در سال جاری بیش از ۹۵۰ هزار میلیارد ریال بوده است.

در سال جاری بخش صنعت تعداد ۲۸ هزار و ۱۶۷ فقره تسهیلات به ارزش ۱۵۸ هزار و ۸۶۷ میلیارد ریال، بخش کشاورزی ۷۱ هزار و ۳۶۶ فقره به ارزش ۳۲ هزار و ۶۱۸ میلیارد ریال، بخش مسکن تعداد ۶۵ هزار و ۳۴۹ فقره به ارزش ۱۸ هزار و ۶۵۳ میلیارد ریال، بخش صادرات تعداد ۳۷۴ فقره به ارزش دو هزار و ۵۰۶ میلیارد ریال و بخش خدمات تعداد یک میلیون و ۲۶۸ هزار و ۷۲۰ فقره تسهیلات به ارزش ریالی ۶۴۴ هزار و ۶۰۹ میلیارد ریال از بانک ملی ایران دریافت کرده اند.

‎همچنین از آنجا که حمایت از شرکت‌های دانش بنیان درواقع کمک به کل اقتصاد کشور است، از این رو حمایت از این شرکت‌ها نیز همواره مورد توجه بانک ملی ایران بوده است.

‎جمال امین مدیرعامل شرکت صرافی ملی در بازدید امروز از یکی از این شرکت‌های دانش بنیان با تاکید بر اینکه اولویت نخست ما علی رغم تمامی محدودیت‌ها در شرایط فعلی کشور شرکت‌های تولیدی است، گفت: بانک ملی ایران با تأسیس واحد میربیزنس بانک در روسیه توانسته روابط کارگزاری مثبتی با میربیزنس بانک مسکو ایجاد کند و بر این اساس در سال ۹۷ معادل ۲۵۰ میلیون روبل روسیه و در سال جاری بیش از ۵۰۰ میلیون روبل روسیه حواله ارزی برای رونق این شرکت صادر کردیم که رشد ۴۰ درصدی داشته است.

‎وی با بیان اینکه بانک ملی ایران تمام توان خود را برای حمایت از شرکت‌های تولیدی و دانش بنیان به کار گرفته است، افزود: ایران دلکو از مشتریان معتبر بانک و یکی از شرکت‌های دانش بنیان است که محصولاتش به صورت انحصاری در ایران تولید می‌شود. از این رو حمایت از این قبیل شرکت‌ها با توجه به آثار مثبت آن در اقتصاد کشور محور سیاست‌ها و اقدامات بانک ملی ایران قرار دارد.

‎محمد مولوی زاده مدیرعامل شرکت ایران دلکو نیز با تقدیر از حمایت‌های بانک ملی ایران عنوان کرد: با توجه به وارداتی بودن مواد اولیه شرکت، نیاز ارزی بالایی داریم که اگر این نیاز تأمین شود می‌توانیم بخش عمده ای از خواسته خودروسازان داخلی را تأمین و از خروج ارز جلوگیری کنیم و حمایت بانک ملی ایران در این زمینه بسیار راهگشا بوده است.

کد خبر 4845142

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =