بیانیه گام دوم انقلاب بالاترین سند راهبردی اقتدار نظام است

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: بیانیه گام دوم انقلاب پس از قانون اساسی بالاترین سند راهبردی به عنوان نقشه اقتدار نظام قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) صبح امروز (چهارشنبه) در همایش بیانیه گام دوم انقلاب الگوی نظام انقلابی تمدن در مرکز همایش‌های صداو سیما با اشاره به محورهای مهم این بیانیه اظهار داشت: واقعیت این است که رهبری حکیمانه امامین انقلاب در پیروزی، استقرار و تداوم ۴۰ ساله انقلاب، دفاع مقدس، سازندگی و مقابله با جنگ نرم دشمن، نقش اساسی ایفا کردند و به همین جهت جمهوری اسلامی ایران به قدرتی برتر در میان ۱۰ قدرت برتر جهان بر اساس تحقیقات مؤسسات پژوهشی دنیا قرار گرفته است.

وی افزود: برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب توجه به رئوس این بیانیه از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ یکی از رئوس این بیانیه نفی استکبار و مقابله با جنگ ترکیبی نظام سلطه است که تنها راه پیشرفت و توسعه را در جهان در برابر نظام غرب و زوال صهیونیست‌ها با تکیه بر آینده پژوهی، علم آموزی و امور تحول آفرین در حوزه‌های گوناگون و میان رشته‌ای بیان می‌کند.

سردار حسنی آهنگر ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب نسخه جهانی انقلاب مبتنی بر منظومه فکری رهبر انقلاب است که گفتمان قالب مطالبه گری و تقسیم کار ملی را با تکیه بر ظرفیت‌های موجود تبیین می‌کند.

وی همچنین اضافه کرد: بیانیه گام دوم انقلاب پس از قانون اساسی بالاترین سند راهبردی به عنوان نقشه اقتدار نظام قرار دارد؛ البته در اجرای این نقشه نیازمند تحول در رویکردهای علمی و شناختی هستیم تا بتوانیم الگوهای مناسب و در تراز جمهوری اسلامی را در حوزه‌های گوناگون معرفی کنیم.

فرمانده دانشگاه جامع امام حسین (ع) سپس با بیان‌اینکه دفاع مقدس دانشگاهی انسان ساز است که موجب قوی شدن انقلاب در استمرار سیاسی و نظامی شد، به موضوع ترور سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی چهره بین المللی مقاومت و تربیت یافته مکتب ولایت بود که توانست گفتمان انقلاب را در منطقه عمق بخشد و اقتدار منطقه‌ای نظام جمهوری اسلامی را به ارمغان بیاوردند.

وی اضافه کرد: دانشگاه جامع امام حسین (ع) با همکاری سایر نهادهای علمی همایش بیانیه گام دوم را در راستای مطالبه علمی برای تحقق این بیانیه برگزار کرد که البته پیش از این همایش ۱۴ پیش همایش در ارتباط با این موضوع را برگزار کرده است.

کد خبر 4845258

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha