۲۷ اسفند ۱۳۹۸، ۲۱:۵۳

از سوی اتحادیه جهانی کشتی؛

آخرین تغییرات در قوانین رقابت‌های جهانی و بین‌المللی اعلام شد

آخرین تغییرات در قوانین رقابت‌های جهانی و بین‌المللی اعلام شد

اتحادیه جهانی کشتی درنامه ای به فدراسیون های ملی، اصلاحیه قوانین عمومی برای رقابت های قهرمانی و بین المللی و اصلاحیه برخی قوانین کشتی در شرایط استثنایی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، متن این نامه که با امضای نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی ارسال شده، به شرح زیر است:

همانگونه که مستحضرید در آغاز سال جاری (میلادی) اتحادیه جهانی کشتی آزمون هایی را به منظور استفاده در رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو انجام داده است و در جریان آن برای بررسی این موضوع که آیا قوانین به اندازه کافی برای هر شرایط شفاف و واضح هستند، چندین موقعیتی که در شرایط استثنایی به وجود می آیند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه ما ناچار به اعمال برخی اصلاحات کوچک شدیم تا قوانین بتوانند در شرایط استثنایی از جمله مصدومیت هر دو کشتی گیر و همچنین مدل های مختلف انصراف صراحت داشته باشد.

به پیوست نسخه جدید قوانین داوری می باشد که اصلی ترین تغییر در ماده ۱۵ (پایان دادن به یک مسابقه) صورت گرفته است:

- اگر در جریان یک مسابقه دو کشتی گیر دچار مصدومیت شوند (به رقابت ادامه ندهند)، کشتی گیری که در دور بعد حضور دارد، برنده مسابقه اعلام خواهد شد (پیروزی به علت مصدومیت حریف). اگر این اتفاق در مرحله نیمه نهایی افتاد به منظور تعیین اینکه کدام کشتی گیر به جدول شانس مجدد راه خواهد یافت از ماده ۸ آیین نامه (معیارهای رتبه بندی) برای تعیین کشتی گیر برنده این رقابت استفاده خواهد شد.

- اگر کشتی گیر یا کشتی گیرانی در جریان یک مسابقه کسب مدال (فینال، رده بندی) انصراف دهند یا دیسکالیفه شوند، سایر کشتی گیران از همان قسمت جدول که آن کشتی گیر انصراف داده یا دیسکالیفه شده در آن حضور داشته، برای تعیین رتبه بندی نهایی، بالاتر خواهند آمد.

- اگر هر دو فینالیست یک رقابت دیسکالیفه شوند، آن گاه ضروری است که هر دو برنده مدال برنز برای تعیین جایگاه های اول یا دوم با یکدیگر رقابت کنند. در این حالت دو کشتی گیری که پنجم شده اند، به عنوان نفر سوم معرفی می شوند و سایر شرکت کنندگان نیز به همین ترتیب در رنکینگ ارتقا خواهند یافت. این موضوع در مواردی که هر دو فینالیست علیرغم وزن کشی مجدد موفق انصراف دهند، صادق خواهد بود. (یک دیدار اضافه بین دارندگان مدال برنز)

علاوه بر این تغییرات، برخی از قوانین عمومی مسابقات قهرمانی و بین المللی نیز به شرح زیر اصلاح شده است:

ماده ۲۶: الزاماتی که اصلاح شده تا مطابق با قوانین بازی های المپیک باشد

- برای بازی های المپیک و سایر رویدادهای چند رشته ای، هر ورزشکاری که سیستم اعتبارسنجی صلاحیت او را پیش از پایان بازه زمانی مشخص تأیید نموده، می تواند بعنوان جایگزین مورد استفاده قرار گیرد به شرط آنکه حائز شرایط باشد. این جابجایی می تواند حداکثر تا ظهر روز قبل از مسابقات آن وزن صورت گیرد.

- اگر یکی از فدراسیون های ملی، بعد از پایان فرصت یک ماهه اقدام به کنسل کردن اعزام یکی از شرکت کنندگان در مسابقه کند، برگزار کننده مجاز خواهد بود که هزینه های اسکان این نماینده را مطالبه کند.

کد خبر 4881194

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha