سهمیه ایران برای لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا مشخص شد

با انتشار جدول امتیازی باشگاهی آسیا، فوتبال ایران در فصل ۲۰۲۱ لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ سهمیه دارد و بعد از قطر و عربستان در رده سوم غرب قاره قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، روزنامه الرایه قطر در شماره امروز خود امتیازات باشگاهی کشورهای آسیا و همچنین سهمیه آنها برای مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان قاره را منتشر کرد. بر این اساس، ایران همانند امسال، برای فصل ۲۰۲۱ هم شامل سهمیه ۲+۲ می‌شود یعنی دو تیم مستقیم در مرحله گروهی قرار می‌گیرند و دو تیم هم باید در مراحل مقدماتی و پلی آف به میدان بروند تا جواز حضور در مرحله گروهی را به دست بیاورند. امتیاز ایران ۸۱.۷۲۴ امتیاز برآورد شده که از این حیث در رده پنجم قاره آسیا قرار دارد.

تفاوت فصل ۲۰۲۱ با دیگر ادوار مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، افزایش تعداد تیم‌های حاضر در آن است. در واقع کنفدراسیون فوتبال آسیا چندی پیش طرحی را تصویب کرد که طی آن، تعداد تیم‌های لیگ قهرمانان آسیا از ۳۲ به ۴۰ تیم افزایش می‌یابد و به هر یک از مناطق غرب و شرق، یک گروه دیگر اضافه می‌شود. پیش از این مسابقات در هر کدام از دو منطقه، در چهار گروه چهار تیمی برگزار می‌شد.

اردن، هندوستان، تاجیکستان و ترکمنستان کشورهایی هستند که حضورشان با یک سهمیه مستقیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان قطعی است.

طبق ادعای الرایه، چین تنها کشوری است که صد درصد امتیازات باشگاهی را از آن خود کرده است. کشورهای چین، ژاپن، قطر و عربستان با ۱+۳ سهمیه دارای بیشترین سهمیه در آسیا هستند. ایران، امارات، کره جنوبی و تایلند هم با ۲+۲ در رده‌های بعدی قرار دارند.

جدول سهمیه بندی کشورها (دارای سهمیه مستقیم) در لیگ قهرمانان آسیا به این شرح است:

غرب آسیا

رتبه کشور امتیاز سهمیه مستقیم سهمیه پلی آف
۱ قطر ۹۷.۶۴۴ ۳ ۱
۲ عربستان ۸۸.۴۴۹ ۳ ۱
۳ ایران ۸۱.۷۲۴ ۲ ۲
۴ امارات ۶۱.۸۷۰ ۲ ۲
۵ عراق ۴۸.۹۹۳ ۱ ۲
۶ ازبکستان ۴۵.۵۶۲ ۱ ۱
۷ اردن ۳۳.۸۵۲ ۱ -
۸ هندوستان ۲۹۰۵۷۴ ۱ -
۹ تاجیکستان ۲۸۰۳۶۳ ۱ -
۱۰ ترکمنستان ۲۶.۵۳۲ ۱ -


شرق آسیا

رتبه کشور امتیاز سهمیه مستقیم سهمیه پلی آف
۱ چین ۱۰۰.۰۰ ۳ ۱
۲ ژاپن ۹۳.۳۲۱ ۳ ۱
۳ کره جنوبی ۸۵.۹۷۹ ۲ ۲
۴ تایلند ۵۱.۱۸۹ ۲ ۲
۵ استرالیا ۴۰.۸۶۹ ۱ ۲

کد خبر 4925883

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha