رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب شد

دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر علی اکبری ساری را به عنوان رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر سعید نمکی در این حکم دکتر علی اکبری ساری استاد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران را به عنوان رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. 

در این حکم آمده است: «نظر به سوابق، تجربیات علمی و اجرایی ارزنده جناب عالی، به استناد ماده ۶ اساسنامه مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران و پیشنهاد شماره ۱۲۲۹/۱۱/۹۹ تاریخ ۸ تیرماه ۹۹ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران به مدت دو سال به عنوان رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب می شوید تا با رعایت ضوابط و مقررات قانونی زیر نظر مستقیم اینجانب انجام وظیفه کنید.

امید است در دستیابی به اهداف پیش بینی شده در ماده ۳ اساسنامه مؤسسه، با بهره گیری از توان بالقوه ای که در مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کشور و مؤسسات تحقیقاتی و سازمان های مرتبط وجود دارد، فعالیت مؤسسه را به عنوان پشتوانه علمی و تحقیقاتی برای توسعه و تعالی سلامت در افق ۲۰ ساله کشور، اهداف برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و نقشه جامع علمی کشور تداوم بخشیده و ارتقاء دهید.

انتظار می رود مؤسسه با تقویت ساختار و توان علمی خود و همکاری با مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه ها، دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کشور اقدامات عملی و عینی در زمینه استقرار برنامه دیده بانی سلامت کشور، تقویت همکاری های علمی داخلی و بین المللی، همکاری در ایجاد بانک های اطلاعاتی مورد نیاز و بسترسازی تحقیقات کاربردی در راستای نیازهای نظام سلامت انجام داده و جنابعالی بطور مستمر نتایج آن را به اینجانب گزارش کنید.

امید است با اتکال به خداوند متعال و در جهت خدمت به ملت شریف ایران، در انجام شایسته وظایف با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.»

در همین زمینه رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در نامه ای از خدمات ارزشمند دکتر اکبر فتوحی در مدت مسئولیت ریاست موسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

همچنین با توجه به اینکه دکتر علی اکبری ساری پیش از این رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران بود، دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در حکم جداگانه ای دکتر کاظم ندافی را به عنوان رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران منصوب کرد.

در حکم رئیس دانشگاه آمده است: «دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان قدیمی ترین دانشکده بهداشت کشور، دارای گذشته ای درخشان در زمینه آموزش، پژوهش و توسعه بهداشت است.

این دانشکده منشاء بسیاری از پیشرفت های کشور در حوزه بهداشت عمومی و مبارزه با بیماری ها بوده است و در سطح منطقه نیز به عنوان مرکزی معتبر برای آموزش بهداشت شناخته می شود.

انتظار می رود دانشکده بهداشت با نگاهی نو و جامع، رسالت خود را با توجه به شرایط زمان بازبینی کرده و برای ایفای نقش جدید خود در آینده پیش رو برنامه ریزی کند.

نظر به تعهد و سوابق ارزشمند علمی و اجرایی جنابعالی، شما را به عنوان رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه منصوب می کنم.»

کد خبر 4973143

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =