ریشه بسیاری از جرایم در مشکلات اقتصادی و اجتماعی است

رئیس سازمان زندان‌ها در دیدار با رئیس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر ضرورت توجه به وضعیت خانواده زندانیان گفت: ریشه بسیاری از جرایم در مشکلات اقتصادی و اجتماعی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور با قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور در محل سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

حاج محمدی در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های موجود برای توسعه همکاری‌ها گفت: سازمان زندان‌ها و سازمان بهزیستی دارای مأموریت‌های مشترکی هستند که با هدف حمایت از خانواده‌های آسیب دیده و همچنین کاهش جرم در جامعه می‌توانند همکاری‌های خوبی باهم داشته باشند.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: ریشه بسیاری از جرایم در مشکلات اقتصادی و اجتماعی است و اگر امروز به وضعیت زندانیان رسیدگی ویژه نکنیم در آینده دچار خسران بیشتری خواهیم شد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به وضعیت خانواده زندانیان خواستار همکاری بیشتر سازمان بهزیستی کشور در این زمینه شد.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: هر چند در دوره جدید مدیریتی بر انجام فعالیت‌های فرهنگی در زندان‌ها تاکید بیشتری می‌شود، اما این به آن معنا نیست که از سایر بخش‌ها غفلت کنیم و یا فعالیت‌های دیگر کم رنگ‌تر بشود.

وی گفت: سازمان زندان‌ها و سازمان بهزیستی کشور دارای جامعه هدف‌های مشترک هستند که می‌توانند همپوشانی خوبی در خصوص برخی فعالیت‌ها و خدمات در جامعه داشته باشند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز گفت: موضوع آسیب‌های اجتماعی که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، دارای ابعاد زیادی است که بخش‌های مختلف جامعه را در بر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برخی از این آسیب‌ها با اعمال مجرمانه همراه است، گفت: با توجه به سیاست‌های جدید قوه قضائیه در برخورد با مفاسد و جرایم که موجب امیدآفرینی زیادی در جامعه شده است امیدواریم با توسعه همکاری‌های مشترک بتوانیم زمینه‌های بروز این آسیب‌ها را از بین ببریم.

قبادی دانا در این جلسه بر آمادگی سازمان بهزیستی کشور برای انعقاد تفاهم نامه همکاری‌های مشترک در زمینه‌های تخصصی تاکید کرد.

در پایان مقرر شد پیش نویس تفاهم نامه همکاری توسط کارگروه مشترک تنظیم شود.

کد خبر 4984232

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =