کتاب «معرفت شناسی» به‌زودی منتشر می‌شود

کتاب «معرفت شناسی» نوشته حجت الاسلام محمدمهدی عباسی آغوی برای دانشجویان با صبغه روان شناختی به فهرست انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه اضافه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب  «معرفت شناسی» به قلم حجت الاسلام محمدمهدی عباسی آغوی و زیر نظر محمد حسین زاده در آستانه انتشار و عرضه در بازار نشر قرار دارد.

در این کتاب به مباحثی مانند آشنایی با معرفت‌شناسی، امکان معرفت، منابع معرفت، انواع معرفت و ویژگی‌های آن، نقش حس و عقل در تصورات و تصدیقات، حقیقت صدق و معیار صدق در انواع قضایا پرداخته شده است.

در چکیده این کتاب آمده است:....می‌تواند آن قدر تیره باشد که چیزی را نبینی؛ ممکن است روشن باشد و روشنگر جهان؛ می‌تواند دنیا را ریزتر یا درشت‌تر از آنچه هست نشان دهد و یا همان‌گونه که هست، به نمایش بگذارد.

شیشه عینک را می‌گویم. معرفت‌شناسی یعنی عینکتان را بردارید، شیشه‌هایش را تمیز و کمی آن را بررسی کنید. آیا عینک من راستگو است؟ قرار است با همین عینک تمام دنیا را ببینم. روان‌شناس همانند هر اندیشمند دیگری بی‌نیاز از مباحث معرفت‌شناسی نیست.

در پژوهش‌های روان‌شناسی اگر توجه جدی به بنیان‌های نظری و مسائل معرفت‌شناسی در روان‌شناسی نشود، نوآوری‌های ژرف در روان‌شناسی صورت نخواهد گرفت. در راه دشوار رسیدن به حقایق علمی چراغ راهنمای محقق، فهم دقیق از مبانی معرفت‌شناسی است.اعتباربخشی به یافته‌های روان‌شناسی موجود و روان‌شناسی مطلوب با ساختن بنای محکمی از معرفت‌شناسی صورت خواهد گرفت. معرفت‌شناسی سنگ‌بنای اصلی هر معرفت و علم است.

آنگونه که روی جلد کتاب آمده، مخاطب اصلی این اثر دانشجویان روانشناسی هستند.

کتاب  «معرفت شناسی» نوشته حجت الاسلام محمدمهدی عباسی آغوی و زیر نظر محمد حسین زاده توسط انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر می شود.

کد خبر 4995965

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =